Deadpool vardı bir zamanlar, hatırlar mısınız? Ryan Reynolds’un canlandırdığı, yalnızca bir süper kahraman filmi olmaktan çok daha öte bir iş başaran Deadpool, hemencecik popüler olmuştu. Öyle ki herhangi bir mağazaya girip Deadpool tişörtü görmeden çıkamazdınız, hatta birçok kişinin çizgi roman okumaya başlamasına da vesile oldu bu vahşi karakterimiz.

Şimdilerde elbette ki zamanında sahip olduğu popülariteye sahip değil, en azından ikinci filmden beri pek hakkında konuşan kalmadı. Bu tabii ki çok doğal- Deadpool’dan herhangi bir haber alamamıştık. Gözümüz aydın, Deadpool 3‘ten bir kıpırdanma geliyor.

Üçüncü filmin senaryosunun Lizzie Molyneux-Loeglin ve Wendy Molyneux ikilisi tarafından yazıldığını öğrendik- Bir de Ryan Reynolds’un, Kevin Feige’nin ve bizim, bir konuda hemfikir olduğumuzu.

Deadpool filminin bu kadar popüler olmasının en büyük sebebi, süper kahraman filmi olarak çıkıyor da olsa anti-hero dediğimiz bir kahramanı başrolüne alıp reytingi de çoğunlukla gençlere hitap eden PG-13’ün elinden kurtarabilmesiydi. Nitekim biliyoruz ki Deadpool’da küfür de var, kan da var, cinsellik imaları da var, hatta cinselliğin ta kendisi de var.

Şunu da biliyorsunuz ki MCU kesinlikle böyle bir evren değil. Dolayısıyla Feige’nin Deadpool’u MCU’ya getirme planları da bizi bu konuda ürkütüyor. Buna rağmen üçüncü filmden gelen haberler bize, Deadpool’un çizgisinden çıkmayacağının ve hatta çok daha farklı yerlere gideceğinin garantisini veriyor. Kevin Feige, bu konuda en son verdiği röportajda şöyle söylemiş:

“Deadpool kendini bir türe ve kitleye hitap edecek şekilde ispatladı artık, film üzerine çalışmaya başladığımızda bunlara dokunmayacağımızı söyledik. (…) Anlatmak istediğimiz bütün hikâyeleri, halihazırda anlatıyor olduğumuz tonda ve kitleye hitap ederek anlattık.”

Feige yine her zamanki gibi şifreli konuşuyor ama bu Deadpool’un bir sonraki filminin, ilk filmlerin çizgisini aşmayacağına dair bir güvence gibi. Bununla beraber, Ryan Reynolds’un söylediği şu sözler de bahsetmeye değer:

“Konu Deadpool karakteri olunca herkesin beklentisinin tam aksi yönüne gitmek durumundasın diye düşünüyorum. Disney değişik şeyler yapmaya veya Deadpool’un çılgınca yönlere gitmesine izin verdikçe ben MCU’da bir sorun göremiyorum. Bence harika olacak.”

Uzun lafın kısası şu dostlar: Deadpool’un MCU’ya geleceği kesin gibi, gelirse de özünü korumasını hem biz umuyoruz, hem Kevin Feige, hem de Ryan Reynolds. Kevin Feige yine şifreli konuştuysa da Disney’den aksi yönde bir emir gelmediği sürece Deadpool’un kendi seyircisine sahip olduğunu gösterdiğini ve bu seyirciyi hayal kırıklığına uğratmaması gerektiğini biliyor belli ki.

Sizce Deadpool, MCU’ya gelecek türden bir karakter mi?

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

1 Comment

  1. Daredevil ve Punisher için de aynı şeyleri hissediyorum. Özellikle Daredevil. Umarım MCU’ya geldiği zaman Daredevil gibi bir karakteri çocuklaştırmazlar

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.