Modern internet çağında hayranların tepkileri gerçekten birtakım şeylere şekil verebilme gücüne sahip artık. Bu yadsınamaz bir gerçek haline geldi. Bir grup, beğenmediği bir şey olduğu an internetin gücünü kullanarak arkasına bir ordu toplayıp adeta taarruz edercesine paldır küldür daldığı sosyal medyada büyük etkiler yaratabiliyor günümüzde. Sosyal medyada toplaşmanın yararlı vakitlerini bizzat ülkece yaşamış olsak da, genelde bu mecranın olumsuz anlamda kullanılıp birilerine saldırmak için faydalanıldığı gerçeği son derece değişik bir durum.

Hayranlar ve internetin gücü dedik ya, hah işte; Buffy: The Vampire Slayer için de aynı şeyden bahsedeceğiz şimdi. Daha geçtiğimiz hafta Comic-Con bünyesinde gelen rebootlama haberi ile, eski ve tatlı anılarımızı sanki çok ihtiyacı varmış gibi yeniden çekecekleri için bir hayli kızgındık aslında. Çünkü gerçekten de ne gerek vardı? Buffy, o zamanki haliyle kalmalıydı bizce. Yeniden çekmek, yalnızca hayal gücü ve üretkenliğin tembelliğine delaletti.

Ancak gelin görün ki hayranların sosyal medya gücüyle birlikte, yapımcıların bu kararı biraz yön değiştirmiş gibi oldu. Gönüllere su serpmek, efendime söyleyelim, herkesi memnun edebilmek adına söylemiş olduklarını düşündüğümüz bu kararı sizlerle de paylaşalım istiyoruz: Yeniden çekilecek olan Buffy: The Vampire Slayer, bizim Buffy Summers’ı değil başka bir avcıyı konu alacakmış!

Buffy-1333x750

Monica Owusu-Breen’in Twitter’dan yazdığı beyan ise aynen şöyle:

“Bazı yazarlar için bu Star Wars gibidir. Buffy The Vampire Slayer ise benim Star Wars’um. Bir yazar olmadan önce büyük bir hayranıydım. Yedi sezon boyunca Buffy Summers’ın büyümesini, aşkını bulmasını ve o aşkını öldürmesini izledim. Dövüşlerini, mücadelelerini ve avlanmasını gördüm. Sadece bir Buffy var. Bir Xander, bir Willow, Giles, Cordelia, Oz, Tara, Kendra, Faith, Spike, Angel… Asla yerlerine yenileri konamaz. Joss Whedon’ın akıllıca ve şahane dizisi taklit edilemez. Buna kalkışmam bile. Ama işte yirmi yıl sonra buradayız… ve dünya çok daha korkutucu gözüküyor artık. O sebeple belki, yeni bir Avcı ile tanışmanın vakti gelmiştir. Diyebileceğim her şey bu kadar.”

Owusu-Breen’in sözlerine göre, bu reboot işini biz hayranlar oldukça yanlış yorumlamışız; ki kendisi böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiş. Bu beyanıyla kimlerin yüreğine su serpti, kimlerin onayını kaçırdı bilemeyeceğiz ama söylemek istediğimiz son bir şey var: E o zaman bu spin-off falan olmuyor mu? Reboot demek, aslının yeniden uyarlanmasıyla yapılıyordu bildiğimiz. Siz reboot demişsiniz ama bu spin-off olacak sanki…

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.