Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi için işler gittikçe belli bir çerçevede toplanmaya başlıyor. Önce bütçesi, sonra kısmen neyi anlatacağı falan derken hızla elimizde biriken bilgiler artıyor. E haliyle de Orta Dünya hayranları için son zamanlarda konuşacak çok şey oluyor.

Amazon, yüksek bütçeli ve birkaç sezon olacağını garantilediği Yüzüklerin Efendisi dizisi için yazarlarını buldu. Daha önceden çok fazla senaryo tecrübesi olan isimler değil ve muhtemelen çoğunluğunuz da yeni duymuş olacak bu isimleri. Ancak gel gelelim bir önceki projelerinin ismi Star Trek olunca insan durup bir çenesini kaşımak istiyor.

Evet, Yüzüklerin Efendisi’nin hikayesinin başına oturacak isimler 2016 seneli Star Trek Beyond filminden: Patrick McKay ve John D. Payne. İkilinin 2020 senesinde çıkacak olan Godzilla vs. Kong filmi için de beraber çalıştığı biliniyor. Üstelik tarihi belirsiz bir diğer Star Trek filmi için de yine kendilerinin ismi yazar koltuğuna kazınmış halde. 2021’de çıkması planlanan Yüzüklerin Efendisi dizisi için seçilen yazarlar hakkında ise Amazon’un başındaki isim Jennifer Salke ise şöyle diyor:

taru-sormusten-herrasta-kuninkaan-paluu

“Bunu duyurduğumuzda müşterili birçok ajans ve İngiliz yazarlar bizi aradı. Elimizdeki malzeme ve bunun kapsamında neler yapabileceğimiz hakkında birçok bilgilendirici toplantılar yapıldı. Umudum, bir grup yetenekli insanı, bu tutkulu zahmeti sırtlanabilecek bariz bir lideri olan, bir araya toplamak.”

Öte yandan McKay ve Payne de şunları söylemiş:

“J.R.R Tolkien’ın yarattığı bu zengin dünya heybet, cesaret, bilgelik ve zorluklarla dolu. Amazon’la birlikte bunu tekrardan hayata getirmek adına iş yaptığımız için son derece heyecanlıyız. Frodo gibi hissediyoruz kendimizi; Shire’dan, bizim dikkatimiz çerçevesinde büyük bir sorumlulukla, yola çıkmış gibiyiz. Bu, hayatımızın macerasının sadece başlangıcı.”

Durum böyle sevgili Orta Dünya geekleri. Siz ne dersiniz? Payne ve McKay’in böyle bir projede şansı ne kadar? İşi kotarabilirler mi? Hak edilen senaryoyu Amazon’a sunarlar mı? Eğer sahiden de Aragorn’un gençliği ele alınacaksa ilk sezonda, bunu yeterince iyi anlatabilecekler mi?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.