Carrie Fisher’ı kaybettiğimizden bu yana, ne zaman onun hakkında bir haber görsek cidden bir tuhaf oluyoruz. Buruk bir gülümseme hakim oluyor suratımıza. Bize bıraktığı anılar sayesinde tebessüm edebilsek de kalbimizin bir köşesi hep kırık, bükük…

Star Wars’un yeni üçlemesinin tüm filmleri bitmeden göçüp giden Carrie Fisher, uzun bir süredir “Acaba onun için ne yapacaklar?” sorularının yaratılışına önayak olmuştu. Episode VII çekimlerini ve hatta Episode VIII sahnelerini bile vefatından önce tamamlayan Fisher için en büyük soru işareti Episode IX idi. E haliyle geçen seneden bu yana da sürekli “CGI mı kullanılacak?” sorusu gündemdeydi. Şu haberimizle bu soruyu dillendirmemizden hemen sonra şöyle bir haberle CGI Fisher kullanılmayacağı söylenmişti geek alemine. Tabii tüm hayranların o vakitten bu yana tek bir soru işareti vardı: O zaman Fisher Episode IX’da yer almayacak mı?

ddb2126c65599678e616d8fc96a500c4

Dün gece bunun cevabı aslında son kez, çok kesin ve net olarak verildi. CGI kullanılmayacağını belirten Lucasfilm, Carrie Fisher’ın Episode VII’den kalma ekstra görüntüleriyle seriyi devam ettireceklerini dile getirdi. Daha önceden fazla fazla kameraya aldıkları Leia Organa görüntüleriyle, Episode IX’u da yeteri kadar götürebilecekleri konusunda kendilerinden eminler şu an. Hatta Skywalker hikayesinin son filmi olacağını söyleyen J.J. Abrams, Episode IX için, taa Force Awakens’tan kalma kesilmiş sahnelerin şimdi oldukça mühim bir rol oynayacağını da eklemiş. Anlayacağınız General Leia’nın Direniş hikayesini son bir kez daha izleme şansımız olacak; ancak bunu flashback-vari sahnelerle mi yoksa gerçekten ilerleyen öykü ögeleriyle mi yapacaklar henüz emin değiliz ne yazık ki.

Öyleyken böyle Star Wars geekleri. Durum bundan ibaret. CGI Leia kesinlikle kullanılmayacak, onun yerine eski görüntülerle Carrie Fisher’ın rolü doldurulacak. Ne dersiniz, sizce üçlemenin gidişatını kurtarabilmek adına yeterli bir adım mıdır bu?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.