X-Men: First Class

04 X-Men First Class

İşte burada yaşanan şeye, biz sokak ağzıyla “bal” diyoruz. 20th Century Fox, gençleştirilen X-Men filmleri kadrosu için yeni bir Mystique aradığında, şüphesiz ileride yıldızı parlayacak isimlere bakınıyordu. Aslen bu tüm genç kadro için geçerliydi, belki halihazırda tanınır olan Fassbender ve McAvoy hariç. Fox’un talihi, Mystique için seçtikleri kişinin en derin hayallerinden de öteye bir şana kavuşması oldu. Düşünün yani, ilk filminizde başrol – yan rol arası bir şey için seçiyorsunuz, kendisi gidip dünyanın en büyük yıldızlarından biri oluyor! E bal işte!

 

The Hunger Games

05 Hunger Games

Peki nasıl gidip de dünyanın en büyük yıldızlarından biri oluyor? Hunger Games ile birlikte işte. Hunger Games serisinin, itiraf edelim, ilk filmi serinin en zayıf halkası. Özellikle kaliteyi birkaç gömlek yukarı çıkartıp, “abi bunlar Twilight’ta çok tutuyor” mantığıyla boğazımıza tıkılan aşk üçgeninden uzaklaşan Catching Fire’a kıyasla, resmen çöp! Ama Jennifer Lawrence’ın uluslararası şöhreti, bu filmle başladığı için, tüm Hunger Games serisini temsilen onu da almamak olmaz. Hem hatırlatalım, yeni film de bu sene sonunda vizyona giriyor!

 

Silver Linings Playbook

05 Silver Linings Playbook

Öhöm. Bir itirafta bulunmak istiyorum. Jennifer Lawrence’ın bu filmle Oscar aldığının farkındayım. David O. Russell ile olan verimli ortaklığının bu filmde pekiştiğini de biliyorum. Dünya alem bu filmdeki performansıyla kendisine övgü yağdırıldığının da ayırdındayım. Yalnız… Ya ben biraz abartıldığını düşünüyorum buradaki performansının yahu? Evet, filmde resmen oyunculuk dersi veren böylesine bir kadroya karşı ayakta durmak da başarı ama… Neyse, biz bunları konuşmayalım. Film iyi mi? Çok iyi. Bir Jennifer Lawrence filmi mi? Elbette. İzlemeli misiniz? Tabii ki!

 

American Hustle

07 American Hustle

Ne dedik? Hunger Games, X-Men ve David O. Russell. Jennifer Lawrence’ın Russell ile çektiği ikinci film, kendisine üçüncü Oscar adaylığını getirdi. 12 Years a Slave‘deki Lupita Nyong’o olmasa, ödülü alması da kesin gözüküyordu. Lawrence’ın rolü burada çok daha ufak çaptaydı elbette, o yüzden filmden buram buram Lawrence bekleyenler, biraz hayal kırıklığına uğrayabilir. Ama yine de, nokta atışı oynuyor, az ama öz gözüküyordu kendisi. O yüzden listeye aldık, yazıyı onunla kapattık, son olarak da hatırlatıyoruz. Russell – Lawrence ikilisi bu sene bir daha bir araya geliyorlar Joy filmiyle. Tekrar Oscar adaylarına yazın yani kendisini!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.