Burası bir haber-yorum sitesi. Köken olarak geek dünyasında olan biten şeylere bir yorum koymamız icap ediyor. Bakıyoruz, aa, Wonder Woman gişede çok iyi bir performans sergilemiş. Yapıyorsun analizi. Yorumunu koyuyorsun. Sonra da başlığını atıyorsun. Genelde içeriğin sağı solu belli yani. Lakin, bazen de bazı haberler geliyor. Sağdan tutsan solu düşüyor. Soldan baksan sağı duruyor. Tam anlayamıyorsun ne olduğunu.

Bu haber de onlardan biri.

Şimdi öncelikle bilmeniz gereken bir takım şeyler var. Eğer yakinen takip etmiyorsanız ıskalamış olabilirsiniz, fakat Transformers serisinde radikal bir takım değişikliklerin arifesinde duruyoruz. Michael Bay yakında çıkacak The Last Knight‘tan sonra yönetmenlik koltuğunu bırakacak. O bıraktı diye seri bitecek mi? Siz manyak mısınız, biter mi? Paramount toplamda 14 farklı Transformers filmi için plan yapıldığını duyurdu bile çoktan. Bunlardan bir tanesi Bumblebee üzerine olacak ve 80’lerde geçecek deniyor mesela. Bir tanesi Cybertron üzerine olacak deniyor. Bir tanesi de Antik Roma’da geçecek.

o-TRANSFORMERS-AGE-OF-EXTINCTION-facebook

Transformers: The Last Knight’ın fragmanlarda da açık ettiği bir hikaye mevzusu üzerine alınan bir karar bu. Bildiğiniz gibi Transformers serisinin merkezinde yer alan iyi robot – kötü robot savaşının dünya tarihinin farklı dönemlerinde de yaşandığını öğreniyoruz Last Knight vasıtasıyla, hatta filmde baya Orta Çağ dönemini de görüyoruz. İşte bu konseptten türetecek Paramount. Bir filmi de Antik Roma’ya koyacak.

Yani… O kadar git gelli bir mevzu ki bu. Bir yandan gerçekten de Antik Roma’da dövüşen robotlar fikri insanın çok temel ve çocuksu bir dürtüsünü gıcıklıyor. Neden olmasın? Ama öte yandan, Transformers serisinin kalitesi de belli. Ne geleceğine dair çok über bir umut beslemek de anlamsız geliyor insana. Boşuna vasat gelmiş vasat gidecek bir serinin Antik Roma sürümü için hype harcamak da fikren yoruyor benliği. E ama… şöyle Lejyoner robotlar çıksa, üf!

İşte öyle de kafası karışıyor insanın. Sizin yorumları alalım geek dünyası! Belki o zaman bizim de kafamızda bir şeyler netleşir. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.