Valla ne yalan söyleyeyim; biraz duygulandım. Şurada sert sert “eh, aday olmak onur tabii” diyecek hâlim yok. Baya duygulandım. Sağ olsun Boğaziçi Üniversitesi‘nin Bilişim Kulubü COMPEC, bu sene üçüncüsünü düzenleyeceği Boğaziçi Bilişim Ödülleri‘nde, bizi En İyi İçerik Sitesi dalında aday göstermiş. Duyduğumda açtım siteyi, Facebook ile giriş yaptım, adaylar kısmına baktım. Yemek, Fizikist ve Zaytung’un yanında bizim o yana yatık G‘yi görünce, işte yani, duygulandım.

Biz iki senelik bir siteyiz. Çok köklü bir geçmişimiz yok. Bu zaten bildiğiniz şey. Bilmediğiniz ise bizim aynı zamanda çok derin ceplerimiz de yok. Geekyapar’ın çekirdeğinde yorgan döşek beş altı kişilik bir ekip var. Sadece ve sadece, bu ekiple ve bu ekibin “iyi bir şeyler yaparak, iyi bir şeylere ulaşabilirim” inancıyla geldik buraya. Bunu sadece adaylık için söylemiyorum. Trafiğimiz, Facebook erişimimiz, YouTube izlenmelerimiz, Twitter takipçilerimiz… Her birini arttırırken, elimizde sermaye olarak sadece çenemiz, gazımız, bilgimiz vardı. Bir de siz.

Bogazici Bilisim

Ben bunu bir fırsat bilip, size uzun zamandır edemediğim bir teşekkür etmek istiyorum. Siz derken, tüm Geekyapar okurlarına. Hepinize, tek tek. Biz bu yola çıkarken, “Arrow konuşacak arkadaşı olmayanın masasına oturalım” diye çıktık, “Friends’in geçmişini merak edene anlatalım” istedik, “WoW oynayana bir kaynak olalım” diye düşündük. Her şeyden önce de, işimizi kendimiz de gurur duyacak şekilde yapalım istedik. Çalıp çırpmadan; araştırarak, yorum katarak, her bir harfin üzerine titreyerek.

Dürüst olalım, başarılı olamayabilirdik. Seksi galeriler ve böcek yemelerin hüküm sürdüğü bir internette, aralarda bir yerlerde kaybolabilirdik. Yarım yamalak hatırlanan, hayal meyal seçilen “haa iyi çocuklardı” diye arada anılan bir yazık olabilirdik. Bunun böyle olmamasını siz sağladınız. Biz sunduk, siz benimsediniz. Yapmak istediğimiz her şeyi anladınız, sevdiniz ve tepki verdiniz. Arkadaşınıza önerdiniz, yorumlarda bizden uzun fikir belirttiniz, Muhit’te fırtınalar kopardınız, bize mail attınız, siteye yazdınız, video çektiniz…

İyi ki varsınız. Gerçekten. Siz bize bakıp ne hissediyorsanız, biz de size bakıp aşağı yukarı aynısını hissediyoruz. Biz bazen çok sert yüklendiğinizde size bozuluyoruz, siz bazen sivrileştiğimizde kızıyorsunuz; ama emin olun, başka türlüsünü zaten hayal bile edemezdim. Biz şurada, bir tente altında toplanmış bir kaç yüz bin geek’iz. Çok güzel bağırışıyoruz, çok güzel kavgalaşıyoruz, çok güzel tartışıyoruz, anlaşıyoruz, çok güzel sevişiyoruz beraber. Tanka tutku girince, dışarıya kelime çıkınca, geek yapıyoruz beraber. İyi ki de yapıyoruz. Sizi biz baya seviyoruz yani. Haberiniz olsun.

Ödüller halk oylamasına açık. Eğer oy vermek istiyorsanız, link şu şekilde. Tıklayın, Facebook ya da Twitter ile giriş yapın, İçerik Sitesi kategorisinde bize basın. Basmak istemezseniz de canınız ciğeriniz sağ olsun. Biz yine buralarda, geek geek bir şeyler konuşuyor olacağız nasılsa!

<3!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.