Captain America: Brave New World geçtiğimiz günlerde Las Vegas’ta düzenlenen Cinemacon’da ilk kez katılımcılara gösterildi. Etkinlik dışına çıkmayacak görüntüler dışında Entertainment Weekly aracılığıyla da ilk görseller geldi.

Captain America: Brave New World için gösterilen videoda Harrison Ford tarafından canlandırılan Thaddeus “Thunderbolt” Ross karakterinin Anthony Mackie’nin Sam Wilson karakterini Beyaz Saray’da ağırlamasını görüyoruz. Sam’e geçmişteki kahramanlıkları için teşekkür eden Ross süper kahramanlara karşı çok hoşgörüyle bakmasa da Sam’in yaptıklarını görmezden gelemeyeceğini söylüyor. Tabii ayrıca ondan yeni bir Avengers ekibi kurmasını da istiyor. Bu sırada ise davete katılanlardan eski süper askerler çalan bir şarkı ile beyinlerinin yıkandığı duruma dönüp Ross’a saldırıyorlar. Bu eski süper askerler arasında The Falcon and the Winter Soldier dizisinde tanıştığımız Isiah Bradley de var. Captain America: Brave New World 14 Şubat 2025’te bizlerle olacak. Film için bahar aylarında yeniden çekimler de yapılacak ve bu çekimlerin süresinin uzun oluşu sebebiyle filmde ciddi değişiklikler de yapılabileceği söyleniyor.

captain america: brave new world thaddeus thunderbolt ross sam wilson

Captain America: Brave New World’ün Sam Wilson rolündeki başrolü Anthony Mackie film hakkında şunları söylemiş Entertainment Weekly’ye: “Bunun portallardan gelen uçaklar ya da uzaylılardan ziyade ayakları yere basan bir ajan filmi olması daha mantıklıydı. Her ne kadar onların da içinde birçok defa bulunsam da ve hepsini artık görmüş olsam da bu film Sam Wilson’ın kendisini gerçek bir aksiyon yıldızı olarak ve bir Avenger olarak tanımlama fırsatı bulmasını sağlıyor. Baştan itibaren yaptığımız en büyük konuşmalardan biri bunun The Falcon and the Winter Soldier-2. Kısım olmaması ve kendi başına kendi karakterleri olan bir film olmasıydı. Film temiz bir reset. Bu evrenin ne olduğu ve ne olacağını yeniden tanımlıyor. Bence bu filmlerle Marvel’ın ne yönde ilerleyeceğine dair temiz, yeni bir marka algısını alıyorsunuz tıpkı Captain America: The Winter Soldier ile olduğu gibi.

Valla üzgünüm ama diziyi yazan aynı adamlar bu filmin de senaryosunu yazacağı için zerre umudum yok. The Falcon and the Winter Soldier Faz 4 içinde beni en çok hayal kırıklığına uğratan yapım olabilir beklentilerimi hiç karşılayamaması sebebiyle. Dolasıyla bu filme de temkinli yaklaşıyorum. Ayrıca Anthony Mackie’de de hiç başrol havası yok yahu! Anca yan rollerin adamı olmalı bence.

Captain America: Brave New World sizin beklediğiniz MCU filmleri arasında mı? Sizce Anthony Mackie’nin bahsettiği şeyleri filmden alabilecek miyiz? Red Hulk görmek istiyor musunuz? Fikirlerinizi bizimle yeni bir rota çizerek paylaşabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.