Captain Marvel filmi ile ilgili heyecanlı olmadığını iddia eden varsa, rica ediyorum kendisi bize on dakika müsaade etsin; bildiklerimizi anlatalım, heyecanını arttıralım. Çünkü gerçekten de Marvel evreninin diğer tüm filmlerinden de garip bir heves hissediyoruz filme karşı, bu hevesin de çok geçerli olduğuna inanıyoruz. Zira arkasında şu sebepler var:

  • Carol Danvers muhteşem bir karakter
  • 90’larda geçen bir süper kahraman filmi, 90’ların çizgi roman geleneklerini yansıtır mı merak ediyoruz
  • Filmde Lee Pace’in Ronan‘ı ve Clark Gregg’in Coulson‘ı gibi tekrar görmeye heyecanlandığımız karakterler var
  • Filmin bir yazarı muh-te-şem Inside Out‘u yazan Meg LeFauvebir yazarı ise Guardians’ı Guardians yapan Nicole Perlman.
  • Brie Larson şahane bir aktris
  • Filmde orijinal Captain Marvel olan Mar-Vell de var ve kendisini Jude Law oynuyor
  • En sonunda Marvel’dan bir kadın başrollü film göreceğiz.

Bütün bu heyecan verici sebeplerin arasına işte bugün bir tanesi daha eklendi. Müthiş bir keyifle paylaşmak isteriz: Filmin kadrosunda artık Annette Benning var. Nasıl? Siz de şöyle esen klas rüzgarını hissettiniz değil mi?

Annette Benning 2

Variety’den Justin Kroll’un malumatına göre Benning filmde Carol’un annesini oynayacak. Bir biliminsanı olan anne Danvers’ın hikayede ne derece yer tutacağını bilmiyoruz, fakat çekimler sürdüğü için tahminimiz her sahnede de gözükmeyeceği yönünde. Hem zaten filmin bir bölümünün kozmik evrende geçeceği Ronan ve Mar-Vell karakterlerinden belli. Danvers tutup da annesini uzaya götürmeyeceğine göre, herhalde ya flashback olarak kullanacaklar; ya da akıl hocası hüviyetinde.

Fakat ne olduğu da önemli değil aslında. Bunu daha önce Marvel filmlerinde gördük. Bazen bazı oyuncular filme klas katması için getiriliyorlar ve gerçekten de bir çuval zerafeti getirip setin ortasına bırakıyorlar. Winter Soldier‘daki Robert Redford, Ant-Man‘deki Michael Douglas, Guardians‘larda Glenn Close ve Kurt Russell… Bunlar prestij oyuncular. Afişe adını yazınca insan patron olsa gurur duyar. O bakımdan biz sevindik dört Oscar adaylıklı Benning’in Carol’a anne olarak gelmesine. Siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.