Aktörlerin ağzı torba değil arkadaşlar. Büzemiyorsunuz. Zaten Marvel Studios’un Infinity War çıkışı öncesi bağıra bağıra “Hiçbir oyuncumuza gerçek senaryo vermedik” demiş olmasının sebebi de bu. Özellikle mimli olan Mark Ruffalo ve Tom Holland başta olmak üzere hiçbir Infinity War oyuncusu tam senaryoyu, tam hâliyle, gerçek olayların içerisinde okumadılar. Çünkü okusalardı, Gwyneth Paltrow gibi şöyle beyanlarda bulunabilirlerdi:

Bu yukarıda gördüğünüz röportaj The Official Avengers: Infinity War Magazine‘e verilmiş. Bu dergi de filmin çıkışına özel olarak hazırlanan bir matbu ek, yani resmi kaynaklara yakın bir yerden üretiliyor. Paltrow buraya konuşuyor. Diyor ki, “Vay babam, nereden nereye geldik, önce sekreteriydi, sonra aşkı, sonra evlendiler, şimdi de çocukları var” ve biz de diyoruz ki “Ablacım fakat ne çocuğu, neler diyor senin ağzın Pepper hamile mi?” Çünkü filmde buna dair tek bir ima bile verilmedi.

Şimdi Paltrow’un söyledikleri çok açık. Bu da geriye üç ihtimal bırakıyor:

  • Paltrow’un söylediklerini yanlış yazdılar. Metinden metine röportaj yapıldıysa bu düşük bir ihtimal, ancak o durumda da Paltrow hatalı konuşmuş olabilir. Sesten metine transkript çıkartıldıysa da yanlış duyulmuş, ya da tashihte “Bebek sahibi olmayı düşünüyorlar” gibi bir cümle budanarak bu hâle getirilmiş olabilir. Infinity War’da gerçekten de bunu konuşuyorlardı çünkü.
  • Bebek sahnesi Infinity War’dan kesildi. Bu çok olası bir ihtimal. Yine aktörlerin kafasını karıştırmak için zibilyar farklı versiyon ve alternatif sahne çektiklerini biliyoruz. Belki de Paltrow’la bir hamilelik sahnesi çektiler, belki o jogging sahnesinin bir finali oydu. Belki Russo biraderler sevmedi, belki filmi yavaşlattığını düşündüler, kestiler. Paltrow’a da kimse söylemedi.
  • Bebek meselesi Avengers 4’e kaldı. Bu herhalde en heyecan verici ihtimal. İki film peş peşe çekildiği ve kronolojik olarak da birbirinin peşi sıra geçtiği için birinden kesilen sahneleri ötekine almış olabilirler. Bu da hamileliğe dair ilk filmde verdikleri ipucunu ikinci filme atmış olma ihtimallerini doğuruyor. Belki de Paltrow’a “Bunu IW için çekiyorsun” dediler, fakat sonra montaj odasında fikir değiştirdiler.

Bunların hepsi mümkün. Gelin görün ki henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için de hepsi konjektür. Açıkçası ben kendi payıma bir Iron Bebe görmek isterim. Çünkü belli ki bu MCU bir süre daha devam edecek. Bir on beş yıl daha sürerse belki de Stark Jr’a pederin zırhı verirler. Biz de gözlerimiz dolu ilk uçuşunu izleriz kendi çocuklarımızla beraber, eğilir kulaklarına fısıldarız “Bunun babası ilk uçuşunu yaptığınzda ben üniversitedeydim” diye, sarılır ağlarız sonra, duygusal anlar yaşanır falan… Pardon çok mu şey oldu?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.