Emily Blunt’a olan aşkımızı herhalde buradan tekrar duyurmanın bir anlamı yok, değil mi? Kendisiyle ilk defa The Devil Wears Prada’da hoşbeş olmuştuk zaten, ama İngiliz aktris asıl ondan sonra aldığı çeşitli ve büyüleyici rollerle kalbimizi kazandı. “Herhalde daha çok sevemezdik” diyorduk ki, Doug Liman’ın muhteşem Edge of Tomorrow’unda Rita Vrataski’yi oynadı ve resmen ekrana sarılmak, “bitme, lütfen bitme” demek istedik onun performansına bakıp.

Emily Blunt

Kendisiyle bu sevgimizi belli ki Disney de paylaşıyor. Önce The Muppets’da çalıştılar, Blunt orada Miss Piggy’nin asistanı olarak küçük bir rol oynamış, gayet de güzel bir iş çıkartmıştı. Sonra geçen senenin hit müzikal filmi Into the Woods’da baya etine dolgun bir rol oynadı. Uzun süre de Captain Marvel’ın aday listesinde adı en tepede yazılıydı, ama geçtiğimiz haftalarda gelen haberler, bu konuda yerini Rebecca Ferguson’a bıraktığı yönündeydi.

Disney bunun telafisini yapmak istiyor belli ki. Bir Captain Marvel kadar bizi ihya etmeyecek, ama muhtemelen kariyersel açıdan Blunt’ı yirmi kat daha mutlu edecek bir rol önermişler kendisine: Mary Poppins. Bildiğiniz gibi Disney’nin en ikonik işlerinden biri olan, başrolünde Julie Andrews’ın oynadığı Mary Poppins’e bir devam filmi çekilecek yakın bir zamanda. Film orijinal eserin 20 sene sonrasında, Büyük Buhran dönemi Londra’sında geçecek. Ve Disney o filmin başrolü için Emily Blunt’ı düşünüyor.

Mary Poppins

Biraz üzerine kafa patlatınca, niye böyle olduğunu görmemek mümkün değil. Blunt bundan önce pek çok sefer çocuklara yönelik işlerde çalıştı ve o kültüre, o lisana hakim. Into the Woods’da gördük ki, mis gibi şarkı da söyleyebiliyor… Neden olmasın? Açıkçası rol için ondan daha müsait kimseyi düşünemiyorum ben. Elbette bir Captain Marvel olması kadar iyi değil… Ama olsun, Mary Poppins de olur. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.