Kasım yaklaşıyor. Bu, pek çok şeyle birlikte, en sonunda Marvel’ın açık ara hakkında en az şey bildiğimiz işi Jessica Jones’u dünya gözüyle görmeye başlayacağımız anlamına geliyor. Bu dakikaya kadar dizinin kadrosunda kimlerin olduğu ve genel olarak paylaşılan konu sinopsisi dışında hiçbir şey paylaşılmadı dışarıyla. Biz kuru umutlarla kenarda bekledik durduk. Artık bu durum değişiyor. Kasım yaklaşıyor ve Marvel inceden Jessica Jones materyallerini basınla paylaşmaya başlıyor.

Jessica Jones Trailer

Geçen günlerde ilk “tadımlık” fragman yayınlanmıştı bildiğiniz gibi. Onun ertesinde resmi görsellerin paylaşılması an meselesiydi, o an geldi, resmi görseller huzurlarımıza sunuldu. Allah için, çok fazla şey göstermiyorlar. Büyük bir aksiyon sahnesi yok, Jessica Jones’un –giyecekse eğer- kostümlü bir fotoğrafı yok, konuyla ilgili bir çıkarım yapmamıza vesile olacak herhangi bir noktası da yok.

Görünen tek şey, karakterler. Başında da elbette deliler gibi merak ettiğim Purple Man var. Dizi belli ki Zebediah Kilgrave’i aynı Daredevil’ın Kingpin’i resmettiği gibi; çizgi romanlardaki egzantrik görünüşünden uzak, ama ona ince göndermeler yaparak resmedecek. Ki bu da bence gayet yerinde bir tercih. Marvel’ın Netflix dizileriyle tutturduğu ton, hiçbir şekilde mor bir karakteri kaldırabilecek seviyede değil haliyle.

Purple Man haricinde Luke Cagei de görebiliyoruz ki, zaten zaman geçtikçe çok belli oluyor, Cage’in dizideki yeri ilk varsaydığımızdan çok daha yüksek olacak. Bu da iyi bir şey, zira daha önce de dile getirmiştim, Cage ve Jones’un dinamikleri gerçekten keyifli bir yapıya sahip. Hakeza dinamik demişken, Jones’un panpası Patsy “Hellcat” Walker’ı da görmek mümkün fotoğraflarda. Benzer bir şekilde, gizemini koruyan yeni karakter Harper’ı da. Neyse, biz lafı daha çok uzatmayalım, sahneyi hemen fotoğraflara bırakalım. Buyurun, bakın, yorumları ateşleyin. Ne diyorsunuz?

MARVEL'S JESSICA JONES

MARVEL'S JESSICA JONES

MARVEL'S JESSICA JONES

MARVEL’S JESSICA JONES

MARVEL'S JESSICA JONES

MARVEL'S JESSICA JONES

MARVEL'S JESSICA JONES

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.