Marvel Cinematic Universe’le ilgili olan alaka ve heyecan seviyesinin doruklara ulaştığı şu günlerde hakkında en az şey bildiğimiz film Captain Marvel’ın gölgelerden çıkartılmamış olması beni inanılmaz şaşırtıyor. Gerçekten. Karakterin kostümüne dair bir fikrimiz yok, konuya dair ipucumuz yok, hangi karakterlerin filmde olacağını tam olarak bilmiyoruz… Çok fazla gizemli nokta var anlayacağınız. Ancak sanıyoruz, bunlar çözülmeye başlayacaklar.

Reddit’te ortaya çıkan bir prodüksiyon kağıdı sağ olsun, Captain Marvel ile ilgili birkaç kırıntı elde edebildik. Öncelikle belgeyi huzurlarınıza sunalım, sonradan da üzerine konuşmaya başlayalım.

PqVkjijmJBi5o45-8eDAsOnkK9d4TCTMQRTexrt4Q1k

Şimdi öncelike, filmin çekimlere başlayacağı tarih belli olmuş gözüküyor. 22 Ocak. Yani yeni yılda, Black Panther çıkmadan hemen önce başlıyoruz. Muhtemelen bu tarihten sonra ama Black Panther çıkışını rahatsız etmeyecek bir aralıkta Brie Larson’ın kostümü de tanıtılacaktır sızıntıların önüne geçmek adına. Her halükarda biraz set içinden bilgi ediniyor olacağız ki bu bile başlı başına süprasonik bir gelişme.

İkinci öğrendiğimiz önemli şey ise Jude Law. Deneyimli İngiliz aktörün filmde Mar-Vell‘i canlandıracağına dair sağlam dedikodular dönüyordu, en nihayetinde kesinleştirmiş olduk. Tabii unutmamak lazım, bu döküman sadece Law’ın filmde olacağını garanti altına alıyor, Mar-Vell kısmı hâlâ spekülatif. Öte yandan Ben Mendelsohn abimizi de orada görmek mümkün, onu da kesinledik. Kendisi burada da kötü adamı canlandıracak. Yalnız insan düşünmeden edemiyor: Kötü adamı canlandıracak olan Mendelsohn’un ismi, –Law tartışmasız daha büyük bir yıldızken– Mar-Vell’i canlandıracak olan Law’dan önce yazılıyorsa buradan ne çıkarmalıyız? Bana Law’ın rolünün epey minnak olacağına delalet gibi geliyor. Sanki başta gözükecek, ölüp motivasyon verecek, sonra da elveda diyeceğiz. Man of Steel’deki Russell Crowe gibi sanki.

Aşağıdaki özet ise küçük bir heyecan yaratıyor ilk önce, ama filmle ilgisi sadece ilk cümleden ibaret. Geri kalanı karakteri tanımlıyor. O yüzden oraya bakmanın bir anlamı yok, ama akla şu soru da geliyor tabii: Filmde de Carol’a önce bir Ms. Marvel durumu verecekler mi? Bakıp göreceğiz. Şimdilik elimizdeki bilgilerle yetinelim, gerisi için önümüze bakalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.