Indiana Jones, hazine avcısı deyince ilk akla gelen sinema dünyasının en efsane karakterlerinden. Harrison Ford’un yaşı gereği role daha fazla devam edemeyeceğinin düşünüldüğü zamanlarda –bu dördüncü filmden sonraki süreç oluyor- rolü yeni bir genç aktörün üstleneceği uzun süre konuşulmuştu. Bu aktör için en öne çıkan isim de MCU’dan Star Lord olarak bildiğimiz Chris Pratt’ten başkası değilmiş anlaşılan.

Oyuncu yakın zamanda Josh Horowitz’in “Steven Spielberg seni bir zamanlar Indiana Jones olarak düşünmüş?” sözlerine şöyle karşılık veriyor: “Steven Spielberg’ün kim olduğunu bile bilmiyorum. Steven kim dedin? Hayır, Indiana Jones’u Harrison Ford ile yapmıyorlar mı?’’ diyor aktör şakayla karışık şekilde. Röportajı yapan Horowitz’in söylentilerin gerçeklik payı hakkındaki sorusuna bu tepkiyi verdikten sonra ise devam ediyor konuşmaya. “Mesele şu ki, bildiğim tek şey bir keresinde bir yerlerde Harrison Ford’tan bir alıntı gördüğüm -ki cidden ona mı aitti bilmiyorum ama- bu beni korkutmaya yetmişti.  Orada ’Ben ölürsem, Indiana Jones da ölür’, diyordu. Ben de ‘Bu karakteri canlandırırsam bir gün öldüğünde Harrison Ford’un hayaleti bana musallat olacak’ moduna girdim. Bilemiyorum, bu gerçek bir şey değil bence, Deadline bile olsa insanlar hata yapma kapasitesine sahip.”

Chris Pratt’in söyledikleri gerçek mi değil mi bilinmez ama ateş olmayan yerden de duman çıkmaz derler. Deadline gibi bir mecra bunu sağlam şekilde kaynaklarla öğrenmiş olmasa haberini yapmazdı muhtemelen. Tabii oyuncular bu tür görüşmelere dair bazen belli şartlara uymak zorunda kalırlar, hiçbir detayından bahsetmemek gibi mesela. Bu da o tür durumlardan biri olabilir belki. Ya da hala gelecek için bir ihtimal vardır, belli mi olur.

Oyuncuyu role yakıştırıyor musunuz? En sevdiğiniz hazine avcısı kim? Benimki Nathan Drake. Indiana Jones’un Harrison Ford’lu son filmine heyecanınız ne seviyede? Dördüncü film sizi de sonuyla sinir etmedi mi? Düşüncelerinizi bize milattan önceki bir dilde parşömene yazarak aktarın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.