Gerçekten de her geçen gün kafamda Civil War II’yi –arkasındaki Brian Michael Bendis faktörüne rağmen– geçen senenin faciası Rage of Ultron ile benzer bir yere koymadan edemiyorum. Marvel’ın sadece film geliyor, onun rüzgarından biraz çizgi roman sattırırız, böylelikle yeni evrene de seyirci çekmiş oluruz, işler açılır mantığıyla yaptığı bir şey gibi geliyor. İlk ismini duyduğumda şüphelerim bu yöndeydi zaten. Konu açıklandığında tabut kapanmıştı. Taraflar açıklanınca da çivi çakıldı.

Bizim GeekTyrant’ta gördüğümüz, şeye göre, suçları yaşanmadan önce görme yetisine sahip bir Inhuman ortaya çıkınca, bu Inhuman’la neler yapılması gerektiği yönünde ayrılan iki grubumuz… Ya bir saniye, ben bir araya girmek istiyorum. Tarafları az aşağıda göreceksiniz zaten ama, biz bir şeyi konuşmadık. Bu nasıl Marvel evrenini göbekten ikiye bölen bir şey ya? Allah Allah? Onlarca telepat var o evrende? Onlarca kahin var? Nasıl Minority Report abi/abla gelince böyle bir şok?

Civil War II Change the Future

Öhöm. Neyse. Yukarıda gördüğümüz ChangeTheFuture ekibi. Sol baştan sayıyorum. Spectrum, She-Hulk, Winter Soldier- Hawkeye, Blue Marvel, Medusa, Steve Rogers, Vision, War Machine ve Peter Parker’dan oluşuyor. Mesele çok dandik olduğu için, ilk Civil War’daki gibi prensipte bir ayrımdan söz edemiyorum açıkçası. Mesela Steve Rogers neden “suçları yaşanmadan önleyen” bir sistemi desteklesin çok anlayamıyorum. Hadi o destekledi, aynı takımda She-Hulk ne arıyor? Avukat değil misin bacım sen? Senin tüm raison d’etre’na ters değil mi bu?

Civil War II Protect the Future

Şu da ProtectTheFuture ekibi. Burada da sol baştan sayıyorum. Deadpool, Black Widow, Sam Wilson, Hulk, Hercules, Black Panther, Luke Cage, Thor, Miss America, Daredevil, Star-Lord. Haydi bakalım. Ya bakın, Deadpool’un şuraya eklenmesi var ya, o kadar buram buram pazarlama ki. Adamı tutup Avenger yaptınız, sindirdik de… Ya Deadpool herhangi bir konuda “duruş” sergileyecek bir adam mı, “taraf” olacak bir adam mı? Kamon! Bu ne kadar saçma sapan bir event olmaya doğru gidiyor, bunlar ne kadar ucuz taktikler? Bir MONARŞİK LİDER ne arıyor “suçları yaşanmadan engelleyemeyiz” tarafında allasen?!

Yani ne desem, bilmiyorum, ne acayip bir şey olageliyor bu ya?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.