Malumunuz, Wolverine artık Hakk’ın rahmetine kavuştu. Çok uzun zamandır geleceği bilinen Death of Wolverine mini serisi 4. sayısıyla geçtiğimiz Çarşamba günü son buldu. Marvel evreninin uzun süredir demirbaşlarından olagelmiş, belki de çizgi roman tarihinin en ikonik karakterlerinden biri olan Wolverine artık yok. Peki Marvel’ın finalden sonraki planı ne? The Wolverines adında, yeni bir seriye başlamak. Hem de 2015’te!

Yine Charles Soule’un kaleme alacağı The Wolverines serisinin ilk sayısı için kapak tasarımı bugün Marvel tarafından resmen yayınlandı. Biz de CBR’den görüp, aynen koymak istedik kendisini. Fakat dürüst olalım, hiç de tahmin ettiğimiz gibi bir kapak değil. Marvel hiç elini korkak alıştırmamış, direkt patlatmış bombayı. Daha ilk sayıdan, Wolverine’in adamantiyum kaplı cesedini koymuşlar kapağa. Etrafında da bundan sonra The Wolverines ekibini oluşturacak X-23, Daken, Sabretooth, Mystique ve Lady Deathstrike var.

Bu karakterler size bir şeyler çağrıştırdı mı? Çağrıştırması lazım. Mystique dışında diğer tüm karakterler, X-Men evrenindeki “Wolverine-tipi” kahramanlar olarak kategorize edebileceğimiz kişiler. Marvel belli ki Wolverine’i öldürüp, sonunda Wolvie’yi Wolvie yapan şeyleri de muhafaza etmek istemiş. Ne yalan söyleyelim, “Logan’ın anısını yaşatmak ve ölümünün arkasındaki gizemleri açığa çıkarmak için” toplanan bu grubun maceralarını anlatacak Wolverines serisi bizim bu açıdan ilgimizi çekmeyi başardı.

Hemen altına notu da düşelim, bu acayip kapakla startı verecek olan Wolverines serisinin içerisinde kesinlikle Wolverine ölümden geri dönmeyecek. Yazar Charles Soule çok iddialı bu konuda. Projenin içerisinde uzun vadeli yerinin garanti olduğunu söyleyen Soule, kendisinin böyle bir şey düşünmediğini, başkalarının da bu tip bir şeyi tartışmalarda ortaya atmadığını söyledi. Kendisinin tam ifadesi bu: “Eğer geri dönerse, onu özleyemeyiz.” Wolverines serisinin kökeni, çekirdeği de bu olacak belli ki. Wolverine’den sonra, Marvel evreninde değişenler ve yerinden oynayanlar üzerine bir seri…

Biz notumuzu aldık, yeni seri başlar başlamaz yazılacağız sanırım. Siz ne diyorsunuz? Şu kapaktaki adamatiyum ceset içinizi sızlatıyor mu? Wolverines’in kadrosu iyi mi? Seriyi okur musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

wolvs2015001-covcol-ad9ae-109757

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Yorum

  1. Kapak resminde cesedin başında duran altı kişiden beşini anladık da, altıncısı kim?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.