Deadpool’un Marvel Cinematic Universe’e katılacağı film Deadpool & Wolverine, namıdiğer Deadpool 3’ün ilk fragmanını 2 ay önce izlemiştik. Aksiyona pek yer vermeyen bu fragman, Deadpool’un üzerine düşen Wolverine gölgesi ile bitiyordu. Ee, öyle ikonik bir karakter ki gölgesi bile heyecanlandırıyor sonuçta. Şimdi ise yeni bir Deadpool & Wolverine fragmanı ile karşı karşıyayız ve bu sefer bolca aksiyon, bolca Wolverine de var!

Yani, Like A Prayer’ı duyup heyecanlanmamak mümkün mü? Bu şarkının içimde bir kıpırtıya yol açmadığı tek bir saniyesi yok, üstüne filmin aksiyon sekansları montajlanınca fragmanın gaz seviyesi arşa çıkmış! Hatta Wolverine’le Deadpool’un dövüştüğü kısımları biraz fazla bile gördük sanki. Gerçi neler görmedik ki; kan, ter, gözyaşı, “kokain” kelimesi ve bolca F-word! Evet, Deadpool & Wolverine’in MCU’nun ilk R-Rated (+18) filmi olacağını biliyorduk ama izleyince şaşırmamak elde değilmiş.

Daha başka neler gördük diye sorarsanız, çizgi romanlardaki orijinal Wolverine kostümünü giyen Hugh Jackman ve filmin ana kötüsü olan -kendisi hakkındaki detaylara linkten ulaşabileceğiniz- Cassandra Nova en çok dikkat çekenler tabii. Deadpool & Wolverine fragmanı bunların yanı sıra devasa bir Ant-Man kaskı ve bir Doctor Strange portalı gibi detaylarla yapabileceği Avengers cameo‘larına da göz kırpıyor.

deadpool & wolverine fragmanı

İlk fragmanda Pyro’yu görmüştük, şimdi ona X2: X-Men United’dan Lady Deathstrike ve X-Men: First Class’tan Azazel de eklendi. Ayrıca Loki dizisinin ilk sezonunda gördüğümüz The Void’deki devasa mor renkli sis Alioth da fragmanda görülüyor. Eski X-Men karakterlerinin toplandığı çöl benzeri yere rahatlıkla The Void diyebiliriz artık. İzlemediyseniz 26 Temmuz’da vizyona girecek filme kadar Loki’yi izlemek şart oldu. Loki dizisinde TVA’de yer alan karakterlerden hiçbirini göremedik yalnız, yani film Loki ile beklediğimiz kadar etkileşime girmeyebilir aslında.

Deadpool & Wolverine fragmanının çok şey göstermesine rağmen son dönem Marvel fragmanları kadar spoiler vermediğini düşünüyorum. Umarım The Marvels’ta yaptıkları gibi film yaklaştıkça spoiler‘a giren videolar yayınlamaya kalkmazlar, çünkü şu an atmosfer çok iyi bence! Gerek hissettiğim, gerek sosyal medyada okuduklarım ile Endgame – Far From Home dönemine yakın bir heyecan dalgası mevcut görünüyor. Zaten Marvel Cinematic Universe’ün sevdiğimiz bir yanı da bu heyecanı sinemada hep birlikte yaşamak değil midir?

Ne dersiniz geekler, sizler de bu heyecanı paylaşıyor musunuz? Fragmanları izlenme rekorları kıran ve Hugh Jackman’ı ait olduğu role geri döndüren Deadpool & Wolverine filmi MCU’nun kurtuluşu olacak mı? Heyecanmetrenizi ve görüşlerinizi yorumlara bekliyorum!

Author

Genellikle popüler kültür evrenlerinde yaşıyorum çünkü Thanos'un da dediği gibi "Reality is often disappointing."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.