X-Men: Days of Future Past henüz dünya çapında tam manasıyla vizyona girmedi, ama Amerika, Birleşik Krallık ve Rusya’da galalarını yaptı, ilk eleştirilerini aldı. Böylelikle filmin yapımcıları, 20th Century Fox stüdyosu ekibi de gelecek filmlere bakmaya başladı. E bildiğiniz gibi X-Men filmlerinin yol haritası da belliydi, önce X-Men: Apocalypse, sonra da Wolverine 3. O yüzden de hafiften yeni X-Men dedikoduları gelmeye başlar diyorduk içimizden. Biz nereden bilelim bir tane devasa haberin “gümbürlop” diye önümüze düşeceğini?

X-Men filmlerinin yapımcılarından Lauren Donner, Total Film’e yaptığı açıklamada, resmi imzalar atılmamış olsa da Remy “Gambit” LaBeau’nun X-Men: Apocalypse’de Channing Tatum tarafından oynanacağının çok yüksek ihtimalli olduğunu kamuya duyurdu. Bu bir dedikodu değil, duyum değil, resmi, ilk ağızdan açıklama. Channing Tatum zaten geçtiğimiz ay Fox ile Gambit rolü için görüştüğünü söylemiş, ondan çok önce de role karşı olan ilgisini dile getirmişti.

channing-tatum-3

Tabii role olan ilgisi sebepsiz değil. Gambit’i çizgi romanlar ve filmlerden tanıyanlar, karakterin en kilit özelliklerinden birinin kökeni olduğunu bilirler. Gambit, New Orleans’lıdır ve oradaki Cajun kültürünü çok sahiplenir. Hatta çizgi filmler ve diğer eserlerde, Louisiana yöresinin şivesi olan Cajun aksanıyla resmedilir genelde. Channing Tatum da tam bu yüzden Gambit’le ilgileniyor. Magic Mike ve 21 Jump Street’teki rolleriyle parlayan Tatum’un çocukluğu, Mississippi nehrinin öteki tarafında geçtiğinden, genç aktörün Louisiana’yla derin bir gönül bağı var. Hatta Tatum geçtiğimiz sene eşiyle beraber New Orleans’ta restoran açıp, işletmeye başladı.

O yüzdendir ki, bize sorarsanız iyi bir tercih olmuş. Louisiana ve Tatum’un büyüdüğü Mississippi eyaletleri kültür olarak birbirine az çok yakındır, özellikle de bayou’lar civarında. Tatum Gambit’i oynamak için gerekli cephaneye sahip olacaktır. Aynı zamanda Magic Mike ve 21 Jump Street’ten biliyoruz ki Tatum Gambit’in o “kadın avcısı” havasını da sağlam yansıtacak kapasiteye sahip. Şu dakika aklımıza gelen en büyük problem, Tatum’un rol için biraz fazla iri olması. Gambit biraz çevik bir karakterdir ama Tatum maşallah Wolverine gibi. Fakat o düzgün bir antrenmanla düzeltilemeyecek bir şey değil. Siz ne düşünüyorsunuz? Oluru var mı?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.