Kendinizi yavaş yavaş hazırlıyorsunuz değil mi? Logan, ya da daha sık bilinen adıyla Wolverine bu Eylül ayında Hakk’ın rahmetine kavuşacak. X-Men külliyatının yanı sıra, Marvel evreninin de açık ara en popüler karakterlerinden biri olan Wolverine, Charles Soule’un yazdığı Death of Wolverine serisiyle birlikte ilk defa, her canlı gibi ölümü tadacak. Biz merakla bekliyoruz, zira hem Wolverine’in ölümle mücadelesi, hem de Marvel evreninin o noktadan sonra alacağı yol ve izleyeceği seyir bizi çok heyecanlandırıyor.

Marvel da sağ olsun, heyecanımızı diri tutmayı başarıyor. Yaptıkları bir duyuruyla Death of Wolverine’in sonrasında kalan parçaları toplayacakları çizgi romanları da açıkladılar. Cuma günü Marvel’ın internet sitesinde duyurulan yeni bir seri, Death of Wolverine: The Logan Legacy Ekim ayında yayınlanacak ve Wolverine’in ölümünün Marvel evrenindeki belli başlı karakterler üzerindeki etkisini anlatacak. Tabii ki bu karakterlerin her biri Wolverine’in hayatında önemli yer tutmuş kişiler olacaklar. Mesela…

death-of-wolverine-the-logan-legacy-3--102462

Serinin başı ve sonu Death of Wolverine’i de yazan Charles Soule tarafından yazılacak, fakat #2 ve #6 arasındaki sayıların her biri bir karaktere odaklanacak. #2 X-23‘e eğilirken, yazarı Tim Seeley, çizeri Ariela Kristantina olacak. #3’ü Kyle Higgins ve Jonathan Marks yapacaklar, ana mevzu da Sabertooth olacak. Marguerite Bennet ve Juan Doe’nun yaptığı #4’ün baş rolünde Lady Deathstrike olurken, Ray Fawkes ve Elia Bonetti imzalı #5’te Daken’i konu alacağız. Son olarak, 6. sayı Mystique üzerine olacak ve senaryosunu James Tynion IV, çizimini ise Andy clarke üstlenecek.

Yani “özet geç” derseniz diye söylüyorum, Eylül’de Soule’un deyimiyle “Marvel’da bir kara delik yaratacak” o ölümü yaşadıktan sonra, Ekim’de bir de arkasından bıraktıklarımıza göz atacağız. Anlayacağınız, Sonbahar’da okunması elzem iki Marvel serisi birden geliyor…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.