Geçtiğimiz hafta iflasını ilan eden Telltale Games’i unutmadık değil mi? Yarım bırakmak zorunda kaldıkları projeleri sebebiyle bir sürü insanı üzüntü içinde bıraktı, ancak birçok insan da aksine hak ettiğinden dolayı zamanın çoktan geldiğini savundu. Yaklaşık bir buçuk haftadır iki cepheye ayrılan oyun severler için en azından gülümsetici bir haber geldi diye sanıyoruz bu sefer.

Telltale Games’in en çok akılda kalan ve başarıyla anılan oyunlarından biri olan The Walking Dead, anlattığımız üzere yarım kalan projelerin başındaydı. İkincisi gelmesi beklenen Wolf Among Us’tan ziyade, The Walking Dead çok daha isyan çağrısı toplamıştı başına. Ancak onca tartışmaya ve üzüntüye rağmen Telltale Games, göz bebeklerini öylece ortada bırakmaktansa, son bir kez bir bakıcıya emanet etme kararı almış: Final Season, Skybound tarafından tamamlanacak!

New York Comic Con bünyesinde konuşan Skybound Şirketi’nin başı Robert Kirkman, The Walking Dead: Final Season’ı kendi üstlerine alarak tamamlayacaklarını duyurdu. Bu konuda Telltale Games ile anlaşmaya varan Skybound Şirketi, sevilen oyunun hak ettiği sona ulaşması için ellerinden geleni yapacaklarmış.

000-skybound-entertainment

“Telltale Games ile The Walking Dead: The Final Season’ın Skybound tarafından devam ettirilmesi konusunda bir anlaşmaya ulaştığımızı duyurmaktan dolayı çok mutluyuz! Clem’in hikayesini güzelce tamamlayalım hadi!”

Kirkman’ın yüreklere su serpen bu haberi sonrası, birçok hayran New York Comic Con’da fazlasıyla sevinmiş anladığımız kadarıyla. Clementine’ın öyküsü tamamlanacağı için biz de fazlasıyla mutluyuz, ne yalan söyleyelim. En azından bu kadarı olsun gerçekten de. Diğer oyunlar hadi neyse de, Walking Dead gerçekten Telltale Games severler için bir ayrı sanki.

“Beklemede kalın. Herkes Clementine’ın hikayesinin anlatılabilmesi için çalışıyor. Gerçekten çok talihsiz bir durum, ancak bunun üstesinden olumlu bir şekilde geleceğiz. Şu an tüm hikayeyi çizgi roman formundaki gibi anlatma gibi bir derdim yok, çünkü oyunların eninde sonunda tamamlanacağını umuyorum.”

Kirkman’ın beyanları sonucu sizin de yüreklerinizdeki hüzün biraz dindi mi? Walking Dead tamamlanacağı için biraz mutlu muyuz en azından?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.