Star Wars Celebration’da Rogue One ve Force Awakens ile ilgili bir hayli ağız sulandıran detayları paylaştıktan sonra dahi Star Wars‘ın Comic-Con’u pas geçmesi düşünülemezdi. Bu, yaklaşık on yıllık bir sürenin ardından sinemalara Star Wars’ın teşrif edeceği bir sene düzenlenecek olan ilk Comic-Con’du neticesinde. Neredeyse tarihi bir olaydı. Star Wars hem salon zemininde geniş bir varlığa sahip olacak, hem de illa ki hayranlara bir iki yeni bir şey çıtlatacaktı.

Star Wars Kamera Arkası

Ne yalan söyleyeyim, bu bir iki yeni şeyin arasında bir fragman olacağından çok emindim. Ne de olsa bugüne kadar biri kısa, biri ise orta uzunlukta iki fragman yayınlanmış, ama ikisi de hem hikaye, hem de dünyayla ilgili ciddi detaylar verme konusunda tutumlu davranmıştı. Kesin bir fragman gelecek diyordum içimden. Nereden bilebilirdim ki, fragman gelmediği gibi, gelmediğine de üzülmeyeceğimi?

Disney sağ olsun, Star Wars için üç buçuk dakikalık gerçekten şahane bir kamera arkası görüntüsü yayınladı. Kağıt üzerinde fikir yeni bir fragmana çok kötü bir yedek olacakmış gibi duruyor, değil mi? Ama emin olun öyle değil. Aslında bu üç buçuk dakikalık video, bir fragmandan çok daha etkili bir şekilde Force Awakens‘ı neden merakla beklediğimizi ve neden bu merakımızın daha da yüksek olması gerektiğini özetliyor, işini hallediyor, sizi gözyaşları içerisinde bırakıp uzaklara uçuyor.

Videonun sonlarına doğru iliklerinizde hissedeceksiniz: Film en nihayetinde iyi ya da kötü olur, fark etmez; J.J. Abrams bu işi kesinlikle doğru yapıyor. Setleri fiziksel olarak inşa etmiş olması, olabildiğince pratik efektlere yönelmesi sadece içimizdeki dedebeyleri ihya etmeye yaramıyor. Videoda görebiliyorsunuz; aktöründen figüranına, set çalışanından tasarımcısına kadar, Abrams’ın herkesi bu projenin haşmetine ikna etmesine sebep olmuş. Herkes yapılan şeyin farkında ve o tutkuyu paylaşıyor. Abrams bunu yedirmeyi başarmış en başta.

Bunun filmin kalitesine sirayet etmesini ummaktan başka bir şansımız yok, ama şunu da söylemek gerek. Şu aşağıdaki video, filmin iyi olacağına dair beni herhangi bir fragmanın yapabileceğinden çok daha net bir şekilde ikna etmiş vaziyette. Siz de bir izleyin, görüşlerinizi aşağıda paylaşın.

PS: Bu arada evet, Simon Pegg hakikaten?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.