Geçtiğimiz yılın sonlarında, 2020 yılında bir devam filmi geleceğine yönelik duyumlar ile heyecanlanmamızın ve Keanu Reeves’in stüdyoyu her gün aradığına dair itiraflarının ardından Constantine filminin ikincisinin geleceğini resmi olarak duyurulmuştu. Reeves yine başrolde olacak, ilk filmin yönetmeni Francis Lawrence da koltuğuna dönecekti. Zaten birkaç yıl önceki o duyumlarda Lucifer’ın aktörü Peter Stormare de bir devam filmi üzerinde çalıştıklarını söylemişti, onun da döneceğini biliyorduk. Birkaç gün önce ise Constantine 2 için senaryo aşamasına geçildiğini öğrendik. Resmi bir yeşil ışık almaktan uzaklaştık, ciddi ciddi konuşuyoruz!

john constantine, constantine movie

Devam filminin senaristi, ilk filmin de senaryosunu yazan Akiva Goldsman olacak ki bu filmin sevenleri için başrolünden yönetmenine aynı kadroyla devam ettiğimizi bilmemiz açısından bir iyi haber daha oldu. Şimdilik Constantine 2 şeklinde anacağımız yeni film, ilk filmin dünyasını genişletecek ve o hikâyenin temelleri üzerine inşa edilerek izleyiciyi yeniden güçlü bir iyi-kötü çatışmasının yaşandığı dünyaya döndürecekmiş.

Netflix’in Sandman uyarlamasını izlediğimden beri daha henüz bir çizgi roman kahramanı olduğunu bilmeden sevip, yıllarca izlediğim Constantine’i yeniden görmeyi daha bir sabırsızlıkla bekliyordum. Sanırım hepimiz böyleydik zira HBO için hazırlandığını bildiğimiz bir Constantine dizisi mevcuttu ve Sandman’in çizgi romana neredeyse birebir şekilde sadık olarak uyarlandığı dizide büyük oranda değişen tek karakter Constantine’di. Onun orijin hikâyesini alıp, kendisinden üç yüz yıl kadar önce yaşayan Johanna Constantine’in adıyla yeniden bir başka Johanna Constantine’e vermişlerdi. Kendi adıma Johanna’yı, çoğunlukla Jenna Coleman sebebiyle sevmemiştim fakat bu karar, öyle veya böyle çizgi romanlarda zaten bir Johanna Constantine olduğu için insanları pek üzmedi sanıyorum; bir de tabii bizlere bir yerlerde, birilerinin Constantine için başka net fikirlerinin bulunduğunu gösterdi.

HBO reboot‘u, Reeves’li bir Constantine 2 filminin ışığında artık gerçekleşmeyecektir fakat Abrams yine de Bad Robot Pictures adındaki prodüksiyon şirketi ile projenin içerisinde yer alacak. Şu an için etki seviyesini bilemesek de tek kötü haber bu olabilir. Ne dersiniz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.