Bu sene gerçekten de inanılmaz sıkışık bir film takvimimiz olduğu, herhalde şu raddede sığıra malum olmuştur. Dünya geekleri olarak Şubat ayında Deadpool’un pimini çektiği inanılmaz dolu bir film girdabına düşmüş vaziyetteyiz. Şu raddede araya bir film sıkışıtrmamız gerçekten çok zor. O filmin gerçekten çok ilgi çekici olması, mutfağında çok ilginç isimlerin bulunması, başrollerinde büyüleyici aktör ve aktrislerin durması gerekiyor. Ve sanırım, ben bugün burada size The Legend of Tarzan’ın o sıkışıklıktan kafasını uzatabileceğini söylemek için buradayım.

Önce küçük bir itirafım var, o da az sonra sizlerle paylaşacağım şeyin filmin ikinci fragmanı olduğu gerçeği. İlk fragman tamamiyle bizim radarımızdan kayıp gitmiş. Halbuki gerçekten de çok acayipler acayibi bir ekibi var. Evveliyatla, filmin mutfağında Harry Potter serisinin son dört filmini yöneten David Yates var. Açıkçası Yates’in Potter dışı bir deneyimi yok, ama çektiği Potter filmlerini çok seven bir insan olarak bu benim için negatif bir işaret değil. Wizarding World dışında neler yapacağını çok merak ediyorum.

Ama filmi sıkışık takvime alma önerim bundan kaynaklanmıyor. Filmin ekibine acayipler acayibi dememin esas sebebi oyuncular. Tarzan’ı Alexander Skarsgard, Jane’i ise Margot Robbie canlandırıyor. Onun haricinde filmin esas kötüsü Captain Rom rolünde ise Christopher Waltz var. Yetmedi mi? Samuel L. Jackson var desek mesela, ya da John Hurt desek, Jim Broadbent desek, hadi kesmediyse Djimon Hounsou desek? Yaa. Baya etkileyici yani kamera önündekiler.

Konusu da, bildiğimiz Tarzan hikayesinin sonrasında geçiyor. İşte Tarzan ormandan çıkar, Jane ile evlenir, öyle biter ya Edgar Rice Burroughs’un hikayesi? İşte bizim hikayemiz de bunun tam tersi. Tarzan medeni hayattan çıkıp, Captain Rom’un elini zorlaması yüzünden vahşi yaşama geri dönüyor ufaktan. Görebildiğimiz kadarıyla efektler, çarpışmalar, aksiyon sekansları falan yerli yerinde. Konu bunları güzel bağlayabilecek mi, orasını göreceğiz. Fragmanı şöyle iliştiriyoruz. Yorumlarınızı da bekliyoruz. Vizyon tarihi 1 Temmuz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.