Geekyapar yazarlarının ortak fikrine göre 2015’in en iyi dizisi olan Daredevil’ın 2. sezonu, takdir edersiniz ki bizim için dev bir arzu nesnesi. Netflix ve Marvel karşımıza çıkıp “Siz çok sevdiniz bunu, biz bir sezon daha Fisk ve Murdock’un kapışmasını çekeceğiz” deselerdi de biz salyalarımızı akıtarak bekliyor olurduk. Ama işin içerisine bir de The Punisher ile birlikte Elekra eklenince, haliyle beklentimiz tavan seviyede.

Tabii biraz temkinli yaklaşıyor olmamıza sebebiyet veren şeyler de var. Bunların başında da birinci sezonu bu kadar güzel kılan faktörlerin başında gelen iki kişinin, yani dizinin sahip olduğu iki showrunner’ın gemiyi terk etmiş olması geliyor. Dizinin ilk showrunner’ı Drew Goddard zaten hiçbir zaman çekilmeyecek olan Sinister Six filmi uğruna yarı yoldayken yürüyüp gitmişti, onun peşinden gelen Steven S. DeKnight‘ın da ikinci sezonu çıkartmayacağı, yerine Doug Petrie ile Marco Ramirez‘in geleceği açıklandı.

Petrie Buffy ve Angel, Ramirez de Sons of Anarchy ile Orange is the New Black çıkışlı olduklarından; dış kapının mandalı değiller elbette. Ama yine de insan biraz temkinli yaklaşmadan da edemiyor. Netflix’in yayınladığı son fragman da bu temkini alevlendirmek konusunda somut bir çaba göstermiyor; bilakis, fragman demek de biraz abes zaten. Netflix daha ziyade, yeni sezon duyurusunun başına şık bir 1. sezon özeti koymuş.

Genel olarak geçen sezon ne oldu, kim kimdi, kısa bir anımsatma geçmek için baya başarılı bir iş aslında. Kimseye “1. sezonu izlemediysen buna bak, geç” diyemem elbette, ama tüm Daredevil hayranlarını bir göz atmaya davet ediyorum. Onun haricinde, esas bilgimiz de videonun sonunda. Siz izleyemiyorsanız, biz söyleyelim, Daredevil’ın 2. sezonu 18 Mart 2016 tarihinde yayınlanacak. Her Netflix dizisinde olduğu gibi, burada da tüm bölümler aynı anda yayına girecek. İnşallah Netflix yerel altyazı işini memlekette oturtmuş olursa da ilk günden ferah ferah altyazıyla izleriz site üzerinden. Neyse, biz lafı daha da uzatmayalım, sizleri direkt olarak videoya alalım. Buyurun, iyi seyirler!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.