Burada sık sık söylüyoruz, söz konusu video oyunları oldu mu Marvel’ın gerçekten de çok eksik bir yelpazesi var. Marvel Ultimate Alliance ve X-Men Legends gibi oyunlar, yoklukta övülüyorlar. X-Men arcade gibi oyunlar da var, ancak bunlar da genel halka açık değiller. Önümüze “gerçekten efsane” olarak koyabileceğimiz bir Spider-Man 2’nin PS2 versiyonu var; onun da herkes PC sürümünü bildiğinden kimse övmüyor.

Bana en çok bununla ilgili bir girişimin olmaması garip geliyor. Uzun zamandır da yok üstelik. Spider-Man ve Hulk gibi birkaç örnek haricinde, Marvel kendi filmleri piyasaya çıkmaya başladığı dönemden beri o filmlerle ilgili olmayan oyunlar piyasaya sürmüyor. İyi ya da kötü çıkması önemli değil; Marvel denemiyor da. AAA oyun sektöründe Marvel adıyla çıkan iş sayısı, mobil platformlardakinin yanında devede kulak tabiriyle bile açıklanamayacak kadar az.

“Bu niye böyle?” sorusunun cevabı olmaz ama, YouTube’da muhteşem işler çıkartan DidYouKnowGaming’in içerik ortaklarından biri olan Unseen64’ün “Hiç mi denenmemiş?” sorusuna bir cevabı var. Unseen64, iptal olmuş ve asla gerçekleşmemiş video oyunlarını kovalayan bir program. Muhteşem bir belgesel-vari havaları var ve o havayla, vakti zamanında geliştirilmeye başlanmış bir Daredevil oyununu anlatmışlar. Bu oyuna filmden önce girişilmiş anladığımız kadarıyla. İlk başta oyun, Frank Miller’ın Daredevil’ı Daredevil yapan döneminden hikayeleri kısa kısa vinyetler halinde oynayacağımız bir iş olacakmış.

Ardından film duyurulmuş ve oyun daha açık uçlu, daha büyük bir şeye evrilmiş mecburiyetten. Yine o yönde ilerleyebilirmiş, ancak hem bunun stresi, hem de dağıtımcı firmanın spastik istekleri derken oyun kendi içerisinde çökmüş. Unseen64’ün videosunda oyuna dair demo buildleri, konsept çizimleri, erken görüntüler var. Nasıl bir şey olurdu hayal etmek zor, ancak şu an bir Daredevil oyununun çok tutacağını hem Arkham örneğinden, hem de Daredevil dizisinin başarısından yola çıkarak söylemek basit. Siz de bir videoyu izleyin, bakın, ne diyorsunuz?

 

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.