Her büyük süper kahraman hikayesi; bir şekilde, bir noktada kötü adamıyla tanımlanır. Bunun lamı cimi olmaz. Batman’i bu kadar özel yapan ve başka bir seviyeye yükselten de odur; zira onun kötü adamlar galerisi mücadele ettiği şehrin suretlerini ve kendi psikolojisinin karanlık taraflarını temsil eder; onlarla olan mücadelesini anlatan hikayeler de bu yüzden derin olur. Superman ve Lex Luthor, Spider-Man ve Green Goblin, Thor ve Loki… Liste uzayıp gider.

Şimdi bu noktada durup samimi bir itirafta bulunmamız gerekiyor; Loki’yi ve ucundan gördüğümüz Thanos’u bir kenara bırakacak olursak MCU bugüne kadar bu hikaye dinamiğinin ekmeğini pek yiyemedi. Kendi çizgi roman evreninin en iyi kötü adamlarından çoğunun hakkı dışarıdaydı bugüne kadar, hakkı elinde olanları da filmlerde iyi kullanamadı. Marvel’ın Netflix ile ortaklaşa başlayacakları projenin ilk ayağı Daredevil ise sanki tamamen bu durumun farkında hareket ediyor gibi. Sanki birileri “abi biz Loki dışında iyi bir villain hikayesi anlatmadık; hadi bu sefer bunu yapalım” demiş gibi.

Daredevil Fragman Kingpin

Ve bunun için de hayatına bir Spider-Man kötü adamı olarak başlayan, fakat sonrasında ekseriyetle Daredevil’ın karşısına dikilen Kingpin’i kullanmışlar. Zaten rol için inanılmaz yetenekli Vincent D’Onofrio’yu seçtikleri zaman bundan şüphelenmiştik; dizinin odağına koymayacaksanız D’Onofrio gibi ikonik bir oyuncuyu hikayenize dahil etmezsiniz neticede. Gelin görün ki ilk fragmanda Kingpin’in esamesi okunmuyordu. O yüzden içimizde bir kurt da gezinmekteydi yani.

İkinci fragman bunları tamamen bertaraf etti. Fragman tamamıyla Kingpin üzerine. İlk fragman için biraz zayıf kaldığı yorumunu yapmıştık; dürüst olmak gerekirse ikinci fragman da öyle aşırı vurucu değil. Fakat yine de bizi dizi için heyecanlandırıyor; zira Matt Murdock’u oynayan Charlie Cox ile Kingpin’i oynayan Vincent D’Onofrio’yu karşı karşıya görmek için sabırsızlanıyoruz. Dizi şu ana kadar sunduklarından anladığımız kadarıyla gayet karanlık, stilize ve sert olacak gibi gözüküyor. Her şeyden önemlisi, iki başrolü acayip sağlam bir iş ortaya çıkartacaklar gibi. Dilerseniz biz daha fazla konuşmayalım, sizi fragmanla baş başa bırakalım Buyurun!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

3 Comments

  1. marvel’in solo kahraman dizisi çekme vakti geldide geçiyor bile iyiki daradevil yaptılar tv evrenine göre bir karakter hemde ciwil warda kullanılabilir inşallah fragmanda olduğu gibi karanlık bir havası olur dizinin dc fanboylarıda kapak olur her dakka marvel çocuk işi yapıyor demeyi keserler en azından (dc hayranlarına değil bu lafım fanboylara)

  2. Berke Kadam Reply

    Geekyapar’ın da paylaşmasıyla dünden beri 5. izleyişim oldu. Hissediyorum, bu sefer, bu sefer güzel bir Daredevil işi izleyeceğiz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.