Star Wars: The Clone Wars animasyonu ile seyircilere merhaba diyen, daha sonra da Rebels’te de kendisini gösteren Ahsoka Tano, kendisiyle ilgili herhangi bir fikri olmayanları bile The Mandalorian’ın ikinci sezonunda iyi hatıralara kavuşturmuştu. Tam olarak bu sebeple olsa gerek, The Mandalorian’ın ikinci sezonunun ardından duyurulan Star Wars’a dair dizilerin arasında yer alan Ahsoka Tano dizisi, herkesi mutlu etmişti. Ne de olsa Netflix’in tüm Marvel işlerinin ortak noktasında yer alan Rosaria Dawson karakteri canlandırıyordu, Ahsoka karakteri de zaten başlı başına ilginç olan bir ‘gri Jedi‘ konseptini içeriyordu… Daha fazla ne isteyebilirdik?

Daha fazla isteyebileceğimiz şey, The Mandalorian’da Luke’u gördüğümüzde kolektif olarak hissettiğimiz şeydi sanırım: Biraz daha aşinalık, biraz daha nostalji. Oralardan bir yerlerden hayranları duyar gibiler zira geçtiğimiz gün, Hayden Christensen‘in Ahsoka dizisinde de yer alacağı açıklandı.

Açıkçası Hayden Christensen’in haberi gelene kadar dizinin neyi anlatacağı hakkında kesinleşmiş hiçbir bilgimiz olmadığı gibi, The Mandalorian ile az çok paralel zamanlardan mı bahsedeceğimizi yahut Ahsoka’nın, Mandalorian’dan öncesini veya sonrasını mı göreceğimizi bilmiyorduk. Dizi ilk duyurulduğunda, kadroda garanti olarak yer alacağını bildiğimiz tek isim Ahsoka’nın kendisiydi; yine Mandalorian’da topyekûn tanıma imkânına sahip olduğumuz Sabine Wren‘in ve Bo-Katan rolünde Katee Sackhoff‘un da dizide olacağı söyleniyordu. Ahsoka’yı The Mandalorian bünyesinde son bıraktığımızda, Amiral Thrawn’ı ve dolaylı olarak Ezra’yı arıyordu; onları ise sırasıyla Lars Mikkelsen ve Mena Massoud‘un canlandıracağı belli olmuştu. Fakat hepsi, bu kadardı.

Şimdi, Hayden Christensen’in Star Wars: Ahsoka’da rolüne döneceği açıklandığı için, aşina Darth Vader‘ı bir değil, iki yeni live-action Star Wars dizisinde göreceğimizi de doğrulamış durumdayız. Çünkü Obi-Wan Kenobi dizisi yolda ve Hayden Christensen’in burada Anakin değil, Vader olarak yer alacağını biliyoruz.

Ahsoka, Anakin’in padawanı ve The Mandalorian ile birlikte onun hikâyesini The Return of the Jedi‘dan beş yıl kadar sonra takip ediyoruz. Şimdi, buradan hareketle diziye dair tüm sorularımız cevaplanmasa da usta Vader ile çırak Ahsoka’nın bir şekilde karşı karşıya geleceklerinden eminiz. Geriye kalan tek soru, bu yüzleşmenin iki farklı zaman çizgisinde, geriye dönüşlerle mi sağlanacağı yoksa Vader’ın bir güç hayaleti olarak mı ortaya çıkacağı. Her ne kadar zamansal olarak Anakin’i değil Vader’ı görmemiz mantıklı olsa da aslında, her iki seçenekte de kendisini Anakin olarak görebileceğimiz ihtimali, hâlâ sabit duruyor gibi. Öte yandan aklımızda beliren soruların kendisi bile Star Wars: Ahsoka’yı beklemek için ayrıca bir sebep sunuyor sanki, ne dersiniz?

Hayden Christensen’i yeni bir Star Wars dizisinde göreceğimiz için sevinçli misiniz yoksa oyuncudan bağımsız şekilde, Vader’ı görmek yeterli mi zaten? O vakte kadar Ahsoka’yı daha detaylı olarak merak ederseniz de sizleri şuraya davet edeyim. Sonrası yorumların, sonrası sizlerin!

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.