İnanın bu haberi yazarken biraz garip hisler içerisindeyim. Öncelikli olarak, mevzubahis şeyin isminin DC Universe olmasıyla dalga geçmek istiyorum; çünkü insan olan isteyerek bu kadar kötü bir isim koyamaz. Sene 2018. İnsanlar çocuklarının ismini Google’lanabilirliği hesap ederek koyuyorlar. Bir şirket neden ısrarla ürünlerine DC Extended Universe ve DC Universe gibi isimler koyar anlamıyorum. Bununla dalga geçmek istiyorum.

Fakat dilim tutuluyor çünkü ortada garip bir durum var. Projeyi bugün duyurdular. Şöyle bir sitesi var. Girince diyor ki, size öyle bir DC Üyeliği hazırlayacağız ki, aklınız çıkacak, çocuklarınızın ismini Clark koyacak, babanıza Bruce diye sesleneceksiniz. Böyle demiyorlar ama ana fikir bu. Kapsamlı, DC Comics odaklı bir multimedya üyeliği bu. Bu üyeliğe dahil olduğunu duyurdukları ilk şey ne?

Dört farklı orijinal dizi.

Harley Quinn.

Harley Quinn DC

 

Young Justice.

Young Justice DC

 

Swamp Thing.

Swamp Thing DC

 

Titans.

Titans

 

Şimdi… Dört tane dizi duyurmak büyük bir iş. Öte yandan bunları sadece logolarını hazırlayıp duyurmakta bir espri yok. Bu diziler canlı mı olacak, animasyon mu olacak; onu bile bilmiyoruz. (Güncelleme: Zoltron düzeltti, “Hayır biliyoruz: Harley Quinn ve Young Justice animasyon, Titans ve Swamp Thing live action.” diyor) DC Universe bir nevi Marvel Unlimited gibi bir açık büfe çizgi roman opsiyonu, ya da motion-comic formunda hikayeler barındıracak mı; bilmiyoruz. Orijinal diziler haricinde Arrow, Smallville, Supergirl gibi diğer kötü DC dizileri de gelecke mi? Bilmiyoruz.

Ama işte heyecan gibiyiz. Çünkü “interaktif” deniyor, “kapsamlı” deniyor. Benim hayalimde bu tip orijinal dizilerin yanı sıra DC’nin Animated Universe döneminden filmlerin, Batman: The Animated Series gibi cevherlerin ve açık büfe bir çizgi roman modelinin bulunduğu bir üyelik var. Hatta ileri gidiyorum, bunun içinde Pottermore gibi etkileşimli küçük oyuncuklar da var. Herkes kendi süper kahramanını yaratıp giriyor içeriye. O süper kahraman dizi izledikçe güçleniyor. Falan. Belki yarışma yapıyoruz da kazananın kahramanını o ayki Green Lantern sayısında arkada  görüyoruz, ne bileyim? Bunlar insanı heyecanlandırıyor.

Öte yandan, “Arrow gibi Flash gibi dört tane daha düşük bütçeli korkunç dizi yaptık” deyip de bırakabilirler. Bilmiyoruz. Şimdilik durum bu ama, ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.