Eğer kendinizi bir geek olarak tanımlıyorsanız eminim ki çocukluğunuzda çizgi filmler önemli bir yer tutmuştur. Hayal gücüne saygınız, gizemlere olan merakınız, farklılığa açık oluşunuz falan orada gördüğünüz değişik dünyaların sizde bıraktığı etkiden kaynaklanıyor olabilir. Yani en azından benim için her şeyin bu şekilde başladığını söylersem çok yanlış bir tespit yapmış olmam sanırım. Tabii haberimizde yer alan çizgi filmleri bilmek için illa geek olmanıza gerek yok, hemen hemen herkes bir şekilde Hanna-Barbera çizgi filmlerinden en az bir veya ikisini izlemiştir. Firmanın ismini bilmiyorsanız bile yaptığı işlerden bahsedince hemen hatırlayacaksınız, Tom ve Jerry, Taş Devri, Jetgiller, Ayı Yogi, Scooby Doo, Şirinler ve daha nicesi.

flintstones-promo-167535

Bilmeyenleriniz vardır Hanna-Barbera‘nın sahibi aynı zamanda DC‘nin de sahibi olan Time Warner yani Warner Bros. Hazır eskiye rağbet hat safhadayken, çizgi romanlar da popüler gündemin en önemli konularından biriyken bu iki markanın işbirliği fikri oradaki yöneticilerinden birinin aklına elbetteki gelecekti. Entertainment Weekly’ye röportaj veren DC Entertainment’tan Dan DiDio‘da bizim gibi bu eski çizgi filmlerin hayranı olduğunu söylemiş ve bu 40-50 yıllık karakterler bugün yaratılmış olsalardı nasıl görünürlerdi fikrini merak ettiğini eklemiş. İşte bugün haberimizi oluşturan yeni çizgi roman projesi de bu mantıkla ortaya çıkmış.

Bu proje için şu anda 4 çizgi roman açıklanmış durumda; Scooby Apocalypse, Future Quest, Wacky Raceland ve the Flintstones. Evet bu markalar içimizdeki geek’i heyecanlandırmaya yetiyor ama projede adı geçen santaçılar da ayrı bir heyecan unsuru. Jim Lee, Jeff Parker, Howard Porter, Amanda Connor ve Evan ‘Doc’ Shaner gibi DC’nin ağır topları projede yer alacak. Haliyle eski isimleri tekrar sunduk parayı buluruz zihniyetiyle yetinilmemiş güzel çizgi romanların çıkması için de çaba gösterilmiş gibi. Proje beklentilerinin üzerine çıkarsa bu listeye farklı karakterlerde eklenebilir tabii.

future-quest-promo-167534

Sağa sola bir kısmını eklediğim, resmi olarak paylaşılan görseller kesinlikle başarılı bir yeniden yaratımı işaret ediyor. Jim Lee tarafından çizilen fütüristik Scooby ve arkadaşları güzel güzel görünüyor, ancak bu projede en dikkatimi çeken yıllardır fan yapımlarıyla ağzımızın suyunu akıtan daha gerçekçi bir the Flintstones görünümü oldu. Açıkçası Wacky Raceland ile ilgili çok bilgim yok ve Future Quest’teki karakterlerin bazılarını da “Scooby’s All-Star Laff-A-Lympics” çizgi filminden hatırlıyorum. Ama sonuç olarak sevdiğimiz klasik karakterlerin, sevdiğimiz yaratıcılar tarafından yeniden yaratılması fikri son derece heyecan verici görünüyor. Okuyup son kararı vermek için ise maalesef Mayıs’a kadar bekleyeceğiz.

Ne diyorsunuz geekler? Çocukluk kahramanlarınızı yeniden görme fikri sizi de benim kadar heyecanlandırdı mı?

wacky-raceland-promo-167536scooby-doo-jim-lee-167533

 

future-quest-promo04-167542

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.