Büyük süper kahraman filmlerinin tarihleriyle ilgili bir problemim var. Gerçekten. Milletin sahip olduğu “çok fazlalar”, “ağzı olan süper kahraman filmi çekiyor”, “yorulduk artık” gibi sıkıntılara kıyasla benimkisi çok naif. Tarihlere bakınca, ilk tepkim “kim öle kim kala” oluyor. 2016? 2017? 2020 öyle mi? Ölme eşeğim ölme, kim görecek o tarihi yahu?

Bunu genel olarak her büyük filmle ilgili hissediyorum aslına bakarsanız. Disney Star Wars’ı ilk aldığında da “2015’te yeni film geliyor” demiş, ben de içimden “2015 nedir abim?” diye geçirmiştim. Warcraft için üç yıldır aynı hislere sahibim. Ama bakınız, ince adımlarla yaklaşıyor her biri. Ve bu fenomenin en büyük bayraktarı, en büyük temsili de şüphesiz DC sinematik evreni.

bvstop-batman-vs-superman-how-zod-unites-the-justice-league

DC beş yıllık kalkınma planını açıklayıp, 2020 yılındaki Cyborg’a kadar tek tek her şeyi tarihle verdiğinde her şey baya uzak gözüküyordu açıkçası. Ama artık öyle değil. Batman v. Superman: Dawn of Justice’in çekimleri bitti. Suicide Squad’ın prodüksiyonu son “Kestik” lafını duymak üzere. Ve şimdi aldığımız bir habere göre, iki büyük ismin işi daha yakında başlayacak.

ComicBook.com’un haberine göre Patty Jenkins’in yöneteceği Wonder Woman filmin çekimleri bu sonbahar aylarında resmen başlayacak. Gal Gadot ve Chris Pine’ın başrollerini paylaşacağı film, büyük ihtimalle önümüzdeki Ağustos ayı içerisinde kadrosunu tam anlamıyla şekillendirecektir. Filmin çekimlerinin birkaç aya başlayacak olması senaryonun da tam anlamıyla bittiği anlamına geliyor ki, bu da film 2017 tarihine hayli hayli yetişecek demek.

batman-v-superman

DC bundan sonra hız da kesmiyor üstelik. Sonbaharda Wonder Woman çekime girdikten sonra, ilkbahar aylarında da Justice League filmi Zack Snyder gözetiminde çekimlere başlayacak. Bu da biraz kalabalık bir takvime işaret ediyor, özellikle Gal Gadot için. Gadot Batman v. Superman çekimlerinden Wonder Woman’a, oradan da Justice League’e direkt geçiş yapacak. Zack Snyder, Ben Affleck, Henry Cavill ve diğerleri için yine görece uzun dinlenme süreleri var. O cephelerde çekimler başladıkça Suicide Squad gibi haberler de peşinden gelecektir. Özellikle Justice League’i merakla bekliyoruz. Haydi hayırlısı!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.