Hayranlarının Donnie Darko, Into the Wild, Sucker Punch ve The Hunger Games serisinden hatırlayacağı Jena Malone ile ilgili geçtiğimiz sene çıkan dedikoduyu hatırlıyor musunuz? Henüz Batman v. Superman: Dawn of Justice’in çekimleri hummalı bir gizem içerisinde sürer, biz de Ben Affleck’in çenesini tartışırken Jena Malone’un filmin setine uğradığı duyulmuş, aktrisin aynı zamanda saçlarını kırmızıya boyarken çektiği bir fotoğrafı “haydi hayırlısı” diyerek paylaşması, “Kesin Carrie Kelley’yi oynuyor!” diye gaza gelmemize sebep olmuştu.

image

Bunu düşünmemiz çok doğaldı, zira Batman v. Superman: Dawn of Justice’in ekseriyetle The Dark Knight Returns’den uyarlandığını biliyorduk. Fragmanlar gelince; Batman’in kostümü, genel atmosfer, o meşhur Batsignal sahnesi, kapağa yapılan gönderme derken iyice de ikna olduk. İşte o TDKR hikayesinin merkezinde de Batman tarihinin tek kadın Robin’i Carrie Kelley duruyordu. Jena Malone belli ki onun biraz daha yaşlı bir versiyonunu oynayacaktı. Her şey çok mantıklıydı.

Bugün Latino Review, konu hakkındaki fikrimizi yüz seksen derece döndüren bir dedikoduyu paylaştı. Umberto Gonzalez ayrılıp kendi sitesini kurduğundan beri eskisi kadar güvenilir olmasa da yine de belirli bir saygınlığı olan Latino Review, Malone’un Carrie Kelley’yi değil, Barbara Gordon’ı oynadığını iddia etti. Nasıl? Beyinde bir yerine düşen jeton sesi çınlıyor değil mi? Kırmızı saçsa kırmızı saç Babs’de de var. Yaş kesinlikle daha müsait. E geçtiğimiz günlerde bu evrende Jim Gordon’ın ölmüş olduğunu da yazmıştık; o açığı da kapatır…

GalleryComics_1900x900_20141008_BG_Cv35_5424a523a94108.12262189

Biz de aynı sizin gibi “vay arkadaş!” dedik ve birden kafamızda her şey yerli yerine oturdu. Latino Review Malone’un karakteri Batgirl haliyle de resmedip resmetmeyeceğine dair bir yorum yapmamış. Ama illa ki filme bir Barbara Gordon ekleniyorsa, kendisi bir noktada siyahları çekecektir diye düşünüyoruz. Belki şimdi, belki de 2018’de gelmesi beklenen solo filmde. Bizce bu yüzde yüz doğru, ama yine de hürmeten ekleyelim. Warner Bros ve DC cephesi, daha henüz Jena Malone’un filmde rol aldığını dahi doğrulamış değiller. Yani ufak da olsa bir yanılma payı var, ama kulağa da çok mantıklı geliyor yahu!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.