Birçok farklı kaynaktan söylenene göre DCU için bir noktada gelecek olan Justice League filmi kendine The New Frontier isimli, 2004 tarihli altı sayılık mini hikâyeyi ilham alacak. Golden Age’den Silver Age’e geçişi işleyen ve 1945-1960 yılları arasında geçen The New Frontier; Batman, Wonder Woman, Superman gibi kahramanların Martian Manhunter, Flash, Green Lantern gibi kahramanlarla tanışmasını bize gösteriyordu. The Centre isimli, benim de ilk defa duyduğum kötü ise bu hikâyenin öteki tarafındaydı. 2008 yılında da bir animasyon filme uyarlanmış eser, haberlerde de belirtildiği gibi muhtemelen hikâyenin günümüze uyarlanmış haliyle yansıtılacak. The Centre’ın Part 1: Gods and Monsters sürecinde çeşitli projelere varlığını hissettirmesi bekleniyor. Ayrıca olası Justice League filmi için de 16 Haziran’da gelecek olan The Flash filminin yönetmeni Andy Muschietti adı anılıyor.

Justice League ilk sinema macerasında çok üzdü beni. Öylesine bir ekibe reva görülenler akıl alır gibi değil. Zack Snyder trajedisini bir kenara bırakırsak, sonrasında yarım yamalak Frankensteinvari bir toparlama filmi, sırf bonuslarını almak için sinemaya süren açgözlü yöneticiler, Joss Whedon tarafından şebeğe çevrilen Batman, bakanı kör eden ağzıyla Superman, bulanıklıktan anlaşılmayan kötü efektli aksiyon gibi birçok nokta filmi mahvetmişti. Hâlâ Zack Snyder versiyonunu izlemedim, o yüzden ona bir şey demiyorum ama şu marka Avengers seviyesinde heyecan uyandırmalıydı insanlarda; şimdi ise “Gelsin bakarız” tepkisinden ötesini sağlayamıyor.

Filme karşı heyecanınız ne seviyede? Justice League bu sefer hak ettiğini alacak mı? DCU dönemi DCEU zamanlarından daha iyi olacak mı? En merak ettiğiniz proje hangisi? Düşüncelerinizi, elinize yüzünüze bulaştırmadan bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.