“Tanrım, Deadpool’u seviyoruz… Hem de çok.”

Son bir-iki yıldır “Favori süper kahraman filminiz ne?” sorusuna açık ara fark atarak kendi ismini söylettiren Deadpool, artık sahiden de her alanda gözdemiz olmayı başarıyor. İlk film öncesi tanıtımlarıyla da bir hayli kırıp geçiren ve hatta film sonrasında bile hala unutulmaz referanslarıyla bizleri coşturan Deadpool, Ryan Reynolds’ın kuşkusuz katkılarıyla bir kez daha sahalarda. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve daha dakikasında bütün ilgiyi üstüne çeken teaserımsı Deadpool videosu için denilebilecek tek şeyin: “ŞAHANE!” olması dışında birkaç kelam etmeden önce dilerseniz izlemeyenler için şuraya bir örneğini bırakalım öncelikle:

Hah! Klasik Deadpool! Yeni nesilden, doğal yaşsal sebeplerden dolayı, çok da aşina olamayan kardeşlerimiz dışında sanıyoruz ki herkes videonun giriş kısmındaki o müthiş Bob Ross göndermesini anlamıştır, değil mi? Bir dönemin meşhur ressamı, “mutlu ağaçlar” çizen tatlı bonus kafası, yetenekli sanatçı Bob Ross’a olan bu saygıdeğer gönderme sırasında, Deadpool yine kendinden ödün vermiyor elbette ki. Gerek cinsel anlamda şakaları olsun, gerekse de tek bir hamleyle koca tuvali mükemmel bir sanat eserine dönüştürmesi olsun; her bir sözüyle yine Wade Wilson’ın o her şeyi alaya alan ruhunu feci güzel vermiş Reynolds tanıtım videosunda. Yahu bir kere, renkleri tanıtırken bile kullandığı göndermeler izleyeni direkt olarak atmosfere sokmaya yetiyor. Otomatik Portakal turuncusu (Clockwork Orange), Men in Black siyahı (Mennen Black), Doctor Emmett Brown kahverengisi (Doc Brown), Reddit kırmızısı (Red Dit), Betty White beyazı (Betty White) ve daha birçoğu…

mister-sinister-183973

Videonun ortalarına doğru ise sarı boyayla başlamasına rağmen karlı manzara olarak bitirdiği tablosuna “mutlu ağaçlar” yapan Bobpool Ross‘umuz, aniden gördüğü kırmızı canavarımsı bir silüet ile korkuyor ve teknik arızalar sonucu bu sekansı burada kesmek durumunda kalıyor. İşte tam da bu noktada, internetin bu silüetin Mister Sinister olduğuna dair birtakım tahminleri var. Kırmızı ve beyaz renklerin spesifik yerleriyle oluşan simanın ve elbette ki Cable’ı yaratma konusundaki geçmişiyle doğrudan kurulabilecek potansiyel bağlantı sebebiyle Nathan Essex olarak da bilinen Mister Sinister, çok yüksel ihtimallerle Deadpool 2’nin kötü adamı olarak karşımıza çıkabilir. En azından söylentiler bu yönde, bize düşense bekleyip görmek.

Deadpool-2-Blind-Al-615x346

Bunlar haricinde yine Vanessa, Dopinder, Negasonic Teenage Warhead, Weasel gibi aşina olduğumuz yüzleri tekrardan saniyelik sahnelerle görüyoruz video devam ederken. Kendi cenazesinde tabutta uyanıp insanları dehşete düşüren kahramanımız öncesindeki bir iki sahneye de dikkat çekelim bu sırada. Kapıyı kırıp giren delikanlı bir Domino ve elbette koca bir yangının ortasında dikilen genç bir arkadaş… Sahi ya, o genç arkadaş için Pyro diyenler bile var şu sıralar. Henüz net bir bilgi olmadığı için çıkarım yapmak güç tabii, ama o ateşlerin ortasında bizzat kaynağı olarak dikilen elemanın X-Men’den tanıyabileceğimiz Pyro olması ihtimali ne kadar kafanıza yatıyor orasını bilemiyoruz doğrusu. Ateşleri kontrol etmesi açısından mantıklı olsa da, biz henüz bu fikre tam olarak sıcak bakamadık; gelecek haberleri heyecanla bekliyoruz ama.

Eh bir de son olarak malum Şükran Günü tablosu var elimizde. Size bu konuda söylemek istediğimiz tek şey Stan Lee’nin tabloda BİLE cameosu olmasından dolayı ne kadar coştuğumuz olacak sanırız. Deadpool’un hatırlarsanız ilk teaserında da vardı kendisi ve sadece filmlerde değil, bu tür tanıtım malzemelerinde de boy göstermesi Stan Lee’yi ne kadar çok sevdiğimizi hatırlatıyor bize. Su gibi ömrün olsun Lee amca!

Yazıyı elbette bitirirken tam anlamıyla bir Cable görmesek de, sondaki mekanik elin kime ait olduğunu anlatmamıza gerek yok herhalde, değil mi?  Şimdilik verebilecekleri tüm heyecanı damardan son hızla veren Marvel, Cable’ı bir sonraki tanıtım malzemelerine saklıyor anlaşılan. Yine de biz halimizden memnunuz, daha fazlasına da şimdiden tavız!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.