Rogue One’ın geçtiğimiz Çarşamba günü sinemalara geldi, gönüller bir şenlendi doğrusu. Bu sayede Star Wars evreninde gittikçe genişleyen kurgular aleminde ışık hızıyla yolculuk yapmaya tam gaz devam ettik biz de. Küçük kişisel bir özet geçmek gerekirse güzel bir antoloji filmi olduğunu düşündüğüm Rogue One için henüz Star Wars filmleri arasında bir yer belirlemekte zorlanıyorum. Şimdilik ne çok yukarılara ne de çok aşağılara koyamacağım bir sırada kendisi. Aslında yedi filmin de hikaye örgüsünün devamı şeklinde değil de, daha çok A New Hope için öncelikli bir ara-film minvalinde olduğu için belki de kendisini ayrı bir kategoriye koymamız gerekiyordur, bilemedim…

Tabii Rogue One için yapılan eleştirilerin her türlüsünden görmek de pek mümkün şu sıralar. Kimisi çok sevmiş, kimisi hiç beğenmemiş, kimi nötr bakıyor, kimi benim gibi kararsız… Bütün bu eleştiriler ışığında bir sonraki Star Wars filmleri için gözler gelecek yıllara çevrilmiş halde, insanlar beklemeye geçti yeniden. Gelecek sene Episode 8 ve sonraki yıl da Han Solo filmi geliyor oluşundan şu an herkesin haberi var sanırım, değil mi? Episode 8 için söyleyecek bir şey yok aslında, yedi filmlik öykünün devamı niteliğinde olacağından zaten ilerleyen bir hikaye örgüsü olacak. Ancak Han Solo filmi için öyle bir şey söylemek pek de mümkün değil şimdilik.

6209595.0

Hatırlarsanız, aylar aylar öncesinden Han Solo’yu kimin oynayacağına dair bir haber yapmıştık sizlere. Geçtiğimiz iki aylık süre içerisinde de Lando Calrissian rolü için en ideal ve belki de hayranları en çok tatmin edecek kişinin kadroya dahil olmasına dair bir yazı yazmıştık. Donald Glover’ın resmen Lando Calrissian olarak ilan edilmesinden sonra, internette birçok hayranın heyecanı gerçekten görülmeye değerdi. Zira Donald Glover’ı çoğunluğun tanıdığı Community dizisinin süperliği bir yana, kendisinin yer aldığı birçok yapımın da geek bünyelerin aklını başından aldığını da es geçmemek lazım. O zamandan bu yana da Donald Glover, bu gelişme üzerine çok da yorum yapmamıştı, tek tük şeyler söylendiyse de unutulup gitmişti adeta. Ama gelin görün ki yakın bir zamanda kendisi de bu sessizliği bir tık bozdu.

The Hollywood Reporter‘a Damien Chazelle, Lin-Manuel Miranda ve Issa Rae ile beraber verdiği bir röportaj sırasında kendisine John Favreau tarafından sorulan soruları cevaplayan Glover, kısaca Lando’nun “havalı” olmasını umut ediyormuş.

Favreau: Şu noktada, sen de takımdasın artık. Lando hakkında nasıl hissediyorsun?

Glover: İlk sahip olduğum oyuncak figür Lando’ydu aslında. Babamın bana verdiğini hatırlayabiliyorum. 

Çocukluğundan gelen Lando Calrissian sevgisi üzerine yaptığı yorumlarda, rolü için şimdiden senaristlere sinyaller yollamayı da ihmal etmiyor Glover.

Glover: Lando’yu çok net hatırlıyorum. Uzaydaki tek siyahi adam falandı. Ve elbette en havalı olanıydı. Şimdi fark ettim de, Lando hala havalı olmalı. Havalı olmak ilginç bir şey çünkü… Havalılık kavramı bakış açısına göre de değişir.

cefc9c7531c5c1ad09cfc07b8e4f7d7d

“Cool” olmak üzerine bu kadar çok kelam eden Donald Glover’ın, Han Solo rolünde bu kriterden pek de aşağıda bir yerde performans sergileyeceğini çok sanmıyoruz aslında. Ama yine de onunla aynı düşünceleri paylaştığımızı söylemeden de geçmeyelim. Zira Star Wars evreninin en havalı kaçakçısı olan Han Solo‘nun filminde görebileceğimiz en havalı arkadaşlardan biri olan Lando için Donald Glover harika bir seçimdi. Şimdi tek yapmamız gereken Şubat’ta başlayacak çekimlerden sızdırılacak ya da resmi olarak yayınlanacak materyalleri beklemek oluyor sanırım. Bu süreçte ne yapacağınız tamamen size kalmış bir şey, zira 2018’in yaz döneminde gelecek antoloji filmi için önümüzde daha çok uzun vakit var…

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.