Eğer bana Harry Potter sekizlemesinin sonunda gelip, “ana üçlüden kimin en başarılı olmasını bekliyorsun?” diye sorsaydınız, muhtemelen cevabım çekinmeden Rupert Grint olurdu. Grint, açık ara üçlü içerisinde oyunculuk meziyetleri en yüksek seviyede olandı. Üstelik Emma Watson ve Daniel Radclife’in aksine, Potter’ların arasına bir görece başarılı çocuk filmi (Thunderpants) bir de takdir görmüş bağımsız film (Cherrybomb) sıkıştırarak, Potter sırasında da kendine yer açmıştı dış dünyada.

Lakin n’olduysa, çok acayip bir şekilde Potter bittiğinden beri şöyle elle tutulur bir işte yer almadı. Watson Perks of Being a Wallflower, Bling Ring gibi işlerde oynadı, şimdi Beauty and the Beast ile dev prodüksiyonlara tekrar merhaba diyecek; Radcliffe de Woman in Black, The F Word, Young Doctor’s Notebook gibi işlerle kendini “sağlam oyuncu” olarak kabul ettirdi, şimdi de Frankenstein yolda. Grint ise yoktu piyasada uzun bir süredir.

Rupert Grint

İşte haberimiz, bunun değişme ihtimaliyle ilgili tam olarak da. Nerdist’in haberine göre, İngiliz aktör NBC ile yeni bir TV dizisinde yer almak üzere anlaşmış. Ne zaman başlayacağı tam olarak belli olmayan dizide, Grint New York şehrinde yaşayan, çizgi roman hastası bir beyaz yakayı canlandıracak. En sevdiği çizgi roman, babasının yarattığı Imperial City, fakat o da sadece dokuz sayı sürmüş. En azından Grint, öyle biliyor. Ta ki bir koleksiyoncu “gizli bir onuncu sayı var” diye çıkıp, Grint’i Imperial City’nin gerçek olduğunu göreceği bir maceraya çıkartana dek.

Valla konu kulağa baya ilginç geliyor. Mevcut televziyon arenasındaki çizgi roman infialini düşünecek olursak, böylesine özgün bir iş aradan çok tatlı sıyrılır. Yalnız, iptal konusunda en hoyrat kanallardan birinde çekiliyor olması hayra alamet değil. Hele ki sezon ortasında pilotu çekilecek dizilere karşı hiç insaflı değildir NBC. O yüzden, ümitlenmeden önce bir bekleyip görmek lazım. Bakalım, nasıl bir şey çıkacak?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.