Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Haziran 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Haziran Ayında Çıkacak Filmler

1) Hustle 

  • Çıkış tarihi: 8 Haziran
  • Platform: Netflix

Hani bazı oyuncular vardır, sadece isimlerini afişte görmek bile izleyeceğiniz filmin nasıl olacağına dair büyük bir ipucu verir. Hah, Adam Sandler son yıllarda benim için bu olayı altüst etti. Normalde ucuz komedi filmlerinin başrolü olarak karşımıza çıkan ünlü oyuncu Uncut Gems ile sanat hayatını adeta baştan yazdı. Kendisini yine oldukça ciddi bir rolde göreceğimiz Hustle ise gerçekten tam anlamıyla iştah açıcı gözüküyor.

2) Jurassic World: Dominion

  • Çıkış tarihi: 10 Haziran
  • Platform: Sinemalar

Hangi kuşaktan olursanız olun, dinozorların bir kez daha dünyada yürümesini sağlayan Jurassic Park serisi çocukluğunuzun önemli yapımlarından biridir diye düşünüyorum. Zamanında Jurassic Park serisiyle tanışıp, dinozorlarla ilgilenmeye başlamayan tek bir kişi tanımıyorum. Bu yüzden serinin yeni filmi Jurassic World: Dominion’ı hemen hemen herkes büyük bir heyecanla bekliyor, sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ne yazık ki serinin şu anda içinde bulunduğu durum benim de dahil olduğum büyük bir çoğunluğu memnun etmekten oldukça uzak. Fakat Jurassic World bu… Yeni filmini izlememek olmaz öyle değil mi?

3) Memory

  • Çıkış tarihi: 17 Haziran
  • Platform: Sinemalar

Adam Sandler beni ne kadar şaşırtıyorsa Liam Neeson da o kadar şaşırtmıyor. Daha önce Geekyapar stüdyolarında formülünü çözdüğümüz ünlü oyuncu, birbirine tıpatıp benzer filmler yapmaya devam ediyor. Yine aksiyon dozu oldukça yüksek ama hikâye bazında bir o kadar vasat görünen film bu ayın “Gelsin de bir bakarız” listesine giriyor.

4) Elvis

  • Çıkış tarihi: 24 Haziran
  • Platform: Sinemalar

Biyografi filmleri her zaman oldukça popülerdi. Fakat son zamanlarda özellikle çok daha popüler ve bir hâle geldiler ve özellikle ünlü şarkıcılar üzerinde yoğunlaştılar gibime geliyor. Rocketman, Bohemian Rhapsody gibi rock starlarının hayatlarını anlatan filmlerin ardından bu sefer yine bir ünü kıtaları aşan Elvis Presley’in hayatına göz atma fırsatı bulacağız. Austin Butler da dansları, şarkıları ve kıyafetleriyle herkesin diline pelesenk olan rock yıldızına acayip benzemiş. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

5) The Black Phone

  • Çıkış tarihi: 24 Haziran
  • Platform: Sinemalar

Ethan Hawke’ın başrollerinde bulunduğu The Black Phone için “rahatsız edici” kelimesi yeterince tanımlayıcı bir ifade oluyor sanırım. Normal ve paranormal olaylar arasında mekik dokuyan filmimiz, sadist bir katilin elinden kurtulmaya çalışan on üç yaşındaki bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Gerçekten fragmanı izlerken bile gerim gerim gerildim. Bakalım filmde ne yapacağız.

Haziran Ayında Çıkacak 5 Dizi

Haziran Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.