Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar

1) Silt

  • Çıkış tarihi: 1 Haziran
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Derin sular benim her zaman çok merak ettiğim fakat bir o kadar da korktuğum yerler olagelmiştir. Denizlerin ya da okyanusların tabanında, güneş girmeyen bölgelerde yaşayan varlıkları hep ürkütücü bulmuşumdur. Her ne kadar tasarımlarıyla fazlaca Limbo ve Inside‘ın geliştiricilerinin elinden çıkmış gibi görünse de Silt, bambaşka bir geliştiricinin bizlere sunduğu yepyeni bir oyun. Yine de benzerlikler görmek ve bu benzerlikler yüzünden Silt’e heyecanlanmak gayet doğal. Çünkü çok güzel gözüküyor!

2) Diablo Immortal

  • Çıkış tarihi: 2 Haziran
  • Platform: PC

Bir Blizzard etkinliğinde mobil cihazlar için tanıtılan ve kırmızı tişörtüyle ayağa kalkarak “Bu bir çeşit erken 1 Nisan şakası mı?” diyen bir kahramanın doğmasına sebep olan Diablo Immortal bu ay sonunda PC’ye geliyor. Normal şartlar altında çılgınlar gibi sevineceğimiz ve “Yeni Diablo oyunu PC’ye geliyor” diye manşetler atacağımız bu haber, ne yazık ki Diablo Immortal’ın başlangıçta mobil platformlar için tasarlanmış bir yapım olması nedeniyle bizi heyecanlandırmaktan çok korkutuyor. Umarım Blizzard kalitesine yakışır bir iş yapmıştır.

3) Redout 2

  • Çıkış tarihi: 16 Haziran
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Redout ismini ilk defa nerede duyduğumu hatırlamıyorum fakat uzay gemilerine benzer araçlarla yarıştığımız bu oyunu oynarken harika vakit geçirdiğimi çok iyi hatırlıyorum. Yarış oyunlarının giderek gerçekçi olmaya çalıştığı günümüzde, Redout gibi arcade yarış oyunları altın değerinde bir öneme sahip benim gözümde. Yine oldukça uçuk harita tasarımları, hızlı oynanışı ve insanı içine çeken görsel tasarımıyla bizleri çok eğlendirecek gibi duruyor. Bence bu ayın kaçırılmayacak oyunlarından bir tanesi.

4) Sonic Origins

  • Çıkış tarihi: 23 Haziran
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Bilgisayar oyunlarından uyarlanan filmler vizyona girdiği zaman genellikle büyük bir fiyasko ile karşılaşırız ve bu yüzden oyunun yapımcıları bir süre oyunlarını pazarlamayı durdururlar, tabiri caizse üç maymunu oynarlar. Fakat bahsettiğimiz bu olay, Sonic filmlerinde hiç böyle olmadı ve çok büyük bir felaketten dönülerek yapılan Sonic filmleri, eski hayran kitlesini tatmin etmesi bir yana kendisine yeni bir hayran kitlesi edindi. Bu yüzden oyunun güncel platformlara yeniden çıkması oldukça beklenebilir bir şeydi. Bu ayın 23’ünde tam dört Sonic oyunu yeniden piyasaya sürülerek bizlerle buluşacak. Biz de eski günleri büyük bir mutlulukla yad edeceğiz!

5) Cuphead: The Delicious Last Course DLC

  • Çıkış tarihi: 30 Haziran
  • Platform: PC, XBO, Switch

Normal şartlar altında Geek Bekler listemizde hiçbir oyun DLC’sine yer vermiyoruz. Fakat daha önce de söylediğim gibi bu ay normal bir ay değil. Çıktığı yıl olan 2017’de, bana göre Hollow Knight’ın hakkını yiyerek “Yılın En İyi Bağımsız Oyunu” ödülünü kazanan Cuphead’e bu ay bir DLC geliyor. Yanlış anlamayın Cuphead’i birçok Triple-A oyundan daha fazla seviyorum zaten bu yüzden DLC’sine bile yeni bir oyun geliyormuş gibi seviniyorum. Bu ay yine saç baş yolacağız, çığlıklar atacağız, oyun kollarımızı ısıracağız! Ve inanır mısınız tüm bunları yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum!

Haziran Ayında Çıkacak 5 Film

Haziran Ayında Çıkacak 5 Dizi

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.