Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Nisan 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Nisan Ayında Çıkacak 5 Film

1) Concrete Cowboy

  • Çıkış tarihi: 2 Nisan
  • Platform: Netflix

Arkadaşlar sanırım itiraf etmemiz gerekiyor, yapımcılar bizim zayıf noktamızı buldu. Last of Us ile başlayan baba ve çocuk hikâyesini bir de Logan filminde beğenince, kendimizi açığa vurduk. Idris Elba’nın başrolünü üstlendiği Concrete Cowboy filmi de arkada yavaş bir müzikle çalarken “Bir baba ve oğul draması” yazısıyla açılıyor ve Allah kahretsin ki yine ilgimizi çekiyor! Fakat film ile ilgili ilgimizi çeken şeyin sadece bu drama olduğunu söylersek büyük haksızlık etmiş oluruz. Philadelphia’da yaşayan ve şehrin ortasında kovboyluk geleneğini sürdüren Fletcher Sokak Kovboyları’nın gerçek öykülerine de yer verecek olan film, gerçekten şahane gözüküyor. Nisan ayında mutlaka ama mutlaka izlenecekler listenizin en üstüne yazın.

2) French Exit

  • Çıkış tarihi: 2 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Altmış yaşına gelene kadar elinde nesi var nesi yoksa harcamış zengin bir kadının, yanında oğluyla beraber Fransa’da yeniden yaşama isteği bulmasını anlatacak olan French Exit, oldukça sakin ve güzel bir hikâye vaat ediyor bize. Özellikle herkes bu filmdeki performansıyla Michelle Pfeiffer’i övmelere doymuyor ve ne yalan söyleyelim, daha fragmandan bile belli oluyor niye övdükleri. Bu performansı filmde daha uzun bir şekilde görmek için sabırsızlanıyoruz.

3) Mortal Kombat

  • Çıkış Tarihi: 16 Nisan
  • Platform: HBO Max

Yani yıllardır oynadığımız bir dövüş oyununun filmini beklemeyeceğiz de neyi bekleyeceğiz, öyle değil mi? Daha ilk duyurulduğu günden itibaren melodisini mırıldandığımız film, bir Mortal Kombat filminden beklediğimiz sertlik ve şiddete sahip olacağa benziyor. Eh, bir dövüş oyununun filminden de fazla bir şey beklemediğimizi varsayacak olursak muhtemelen beklentilerimizi karşılayacak gibi gözüküyor. İzleyip, keyifli bir iki saat geçirip kapatacağız işte.

4) Nobody

  • Çıkış tarihi: 28 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Nobody filminin fragmanını görür görmez aklınıza gelen soruya hemen cevap vereyim: Evet, bu film John Wick’e benziyor. Çünkü filmin mutfağında John Wick’i yapan insanlar var. Ve tıpkı John Wick filminde olduğu gibi bayat bir hikâye fakat olağanüstü bir aksiyon vaat ediyor. Eh, bu noktada biz de tıpkı John Wick’in bize sunduklarını kabul ettiğimiz gibi Nobody’i de kabul ediyoruz ve “gelsin, izleriz” diyoruz.

5) Tom Clancy’s Without Remorse

  • Çıkış tarihi: 30 Nisan
  • Platform: Amazon Prime Video

Her ne kadar şimdilerde Tom Clancy denilince akla şiddet dozu yüksek savaş oyunları gelse de aslında Without Remorse, 1993 yılında Tom Clancy tarafından yayımlanan, aynı isimli romandan uyarlanan bir hikâye. Bu yüzden filmin sadece ailesi öldürülen bir askerin intikam hikâyesini anlatmaktan öteye gidemeyeceğini düşünürseniz hata etmiş olursunuz. Belki de olmazsınız. Bunu film çıkınca hep beraber izleyip göreceğiz.

Nisan Ayında Çıkacak 5 Dizi
Nisan Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.