Artık kabul edelim, hayatımızda Guardians of the Galaxy diye bir şey var. Bundan takriben bir sene öncesine kadar yoktu. 2013 yazında Groot çoğumuz için ismini duyup ne olduğunu pek anlamadığımız bir şeydi. Biri bize “Star-Lord” dediğinde Djimon Hounsou gibi “Kim?” diyorduk. Ama Marvel’ın bu geçtiğimiz Ağustos ayında sunduğu ve hem eleştirel, hem de finanssal anlamda büyük bir başarı elde eden filmi sağ olsun; artık Drax’lar, Peter Quill’ler, Rocket Raccoon’lar gönlümüzün sabit bir parçası. O kadar ki, artık sadece çizgi roman ve film medyalarıyla da sınırlı değiller. Anime bile oluyorlar, baksanıza!

Hemen netleştirelim, Guardians of the Galaxy’nin kendi başına bir anime olduğu yok şimdilik. io9’da gördüğümüz habere göre Marvel’ın yeni ünlenen süper kahraman grubu meşhur çizgi roman devinin Japonya’daki genç tüketicilere ulaşmak için yarattığı anime Marvel Disk Wars: The Avengers’a katılacak. io9 animeyi “Beyblade/Pokemon-vari” olarak tanımlamış. Dürüst olalım, çocukken hem sokakta cipsten çıkan zerzavatlarla Beyblade oynamaya çalışmış, hem de rüyasında bir Pidgeotto’su olduğunu görmüş insanlar olarak bu tanım bize pek bir çekici geldi.

Peki Guardians of the Galaxy ekibi anime tarzında nasıl gözükecek? Onun cevabı da hemen karşınızda, kendileri şöyle animeleşmişler:

ZZ66358CC6

Uzayın kahramanı beşli halihazırda devam eden Marvel Disk Wars: The Avengers animesine şu anda katılmış vaziyetteler. Kendileri geçtiğimiz Çarşamba günü yayınlanan 24. bölümde boy gösterdiler, 17 Eylül’de yayınlanacak 25. bölümde de hikayeleri devam edecek. Anladığımız kadarıyla mevzu onların dünyaya düşüşü, Avengers ekibiyle karşılaşışı ve sonrasında da Ronan’ın iki ekibin de birden üzerine yolladığı Fin Fang Foom’a karşı savaşmalarını üzerine dönecek. Fin Fang Foom’u bilen bilir, Marvel külliyatında ara ara karşımıza çıkan bir kötü adamdır. Bir süredir ana akım evrende fazlaca absürt olduğundan kullanılmıyordu. Japonlar tabii ki fırsatı kaçırmamış, Fin Fang Foom’u kimselere kaptırmamışlar.

Eğer Guardians of the Galaxy’nin anime versiyonunu bir de hareket halinde görmek isterseniz, şöyle de bir video var. Biz Slashfilm’den gördük, aynen koyuyoruz. Buyurun efendim. Yorumlarınızı bekliyoruz, güzel olmuşlar mı?

http://www.youtube.com/watch?v=6Llg31ZUazw

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.