Age of Ultron’un eleştirel anlamda, Ant-Man’in de gişe anlamında bekleneni veremediği; ya da daha doğrusu Marvel’ın önceki başarılarının altında kaldığı için ister istemez güdük gözüktüğü 2015 yılında Fikirler Evi’nin başına gelen en güzel şey Netflix oldu. Hiç şüphe yok. Marvel’ın stream platformuyla yaptığı beş dizilik anlaşmanın ilk ayağı Daredevil çıktı, herkes beğendi, bayıldı, üstelik de Netflix’in en çok izlenen işlerinden biri hâline geldi.

netflix-logo-210514

Marvel ve Netflix’in muhabbeti daha bir süre devam edecek, bu kadarını biliyoruz. Jessica Jones’un çekimleri şu sırada sürüyor ve muhtemelen 2015 sonbaharı gibi Krysten Ritter’ın başrolünü oynadığı dizi galasını yapacak. Sonrasında ise yine çekimleri şu sırada süren Daredevil’ın ikinci sezonu, Iron Fist ve Luke Cage yayınlanacak. İyi mi çıkarlar, kötü mü elbet bilmiyoruz; ama Daredevil kapıyı öyle bir açtı ki, bu projenin tüm ayaklarına dev bir kredi var şu an.

Belli ki Disney de bunun farkında. Marvel’ın ebeveyn şirketi Disney, görünen o ki Daredevil’ın verdiği sonuçlardan gayet memnun. Ve bir uzantı olarak benzer bir anlaşmayı bir diğer dev markaları için yapmayı düşünüyorlar: Star Wars. Cinelinx’in aktardığı dedikodulara göre, Disney Netflix ile birlikte üç Star Wars dizisi çekmeyi düşünüyor. Üstelik de canlı!

Star-Wars_0

Star Wars’ın an itibariyle bir animasyon dizisi var bildiğiniz gibi, Rebels. Ondan önce de Clone Wars uzun süre boyunca yaıynlandı. Fakat anımsayabildiğim kadarıyla hiç canlı dizisi olmadı. Bir ara muhabbeti çok dönen, George Lucas’ın “senaryosu hazır” dediği bir Boba Fett dizisi vardı ama asla gerçekleşmemişti. Hazır Genişletilmiş Evren boşaltılmışken, bu kadar hikaye boşluğu varken bizce Netflix Star Wars dizileri harika bir açığı kapatırlar. E Netflix’in kalite standardı da zaten malumumuz. O yüzden, inşallah bu dedikodu doğrudur. Doğruysa süper olur!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.