Disney’in kendi platformunun ciddi anlamda geliyor olduğunun farkındayız artık değil mi? Adının Disney Play olacağı tahmin edilen bu mecra, şimdiden kendi orijinal dizilerini de üretmeye başladı. Daha geçenlerde Scarlet Witch ve Loki solo dizileri olacağını sizlere anlatmıştık, bugün ise iki karakter daha bu platforma bir dizi ile giriş yapıyor: Falcon ve Winter Soldier.

Infinity War’daki malum o parmak şıklatma sonrasında gözümüzün önünde toza dönüşen her bir karakterin bir bir geri geleceği neredeyse onaylanıyor gibi. Yer aldıkları yeni projelerin zaman çizelgesi her ne kadar Infinity War sonrasında geçip geçmeyeceği belli olmasa da Marvel’ın kör göze parmak şaşırtmacalarına çoğumuz alıştık artık. Bu da, sevdiğimiz kimsenin bir yere gitmediği konusunda ikilemli bir rahatlık veriyor.

Tabii, dediğimiz gibi; bu yapımların henüz hangi zamanda geçeceği belli olmadığı için yorum yapmak biraz yersiz oluyor. Belki sahiden de toz olan kahramanlarımızdan birkaçı için “anma töreni” temalı birtakım projelerdir bunlar; kimse emin değil. Ancak bildiğimiz bir şey var; gözlerimiz yine de o nihai sona ulaşmış kahramanlara karşı aşk kusmaya devam edecek.

30002732970_a0bde544c3_b

Falcon ve Winter Soldier’ın gelecek olan dizi ortaklaşa olacak. Yani ikisi de kendi solo dizileri yerine beraber takım olacakları bir senaryo ile gelecekler karşımıza. Yine Scarlet Witch ve Loki solo dizileri kadar kısa süreli olması planlanan proje için şimdiden bir yazar düşünülmüş bile: Malcolm Spellman. Ancak Anthony Mackie’nin ya da Sebastian Stan’in bu dizilerde yer alıp almayacağına dair henüz bir detay yok. Elizabeth Olsen ve Tom Hiddleston’ın kendi karakterlerinin dizilerinde bizzat yer alacaklarını bildiğimizden ötürü, muhtemelen Disney elindeki bu müthiş potansiyel Mackie ve Stan’i bırakmak istemeyecektir diye düşünüyoruz.

Marvel ve Disney, bu projeyi tam anlamıyla reddetmiyor ancak gelen soruları da cevapsız bırakıyor maalesef. Şu an için gizli saklı iş yapmaya çalışsalar da, elimizde yepyeni bir dizi olduğu yadsınamaz.

Ne dersiniz, Falcon ve Winter Soldier’ın beraber takıldıkları bir dizi nasıl fikir sizce? Civil War’daki gibi birbirlerine sataşacakları bol, aksiyonu fazla, Captain America’ya yapılacak referansların hallice olma ihtimalinin yüksekliği sizi heyecanlandırıyor mu?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.