X-Men animasyonu Spider-Man, Hulk, Fantastic Four gibi animasyonlarla birlikte 90’lı yılların en sevilen Marvel işlerindendi. Kaldığı yerden devam edecek animasyondan ilk fragman geldi.

X-Men ’97 beşinci sezonun sonunda Charles Xavier’ın ölmesinden sonra yaşananları konu alacak. Ekibin başlarında akıl hocaları olmadan mücadelelerini sürdürdüğünü gördüğümüz fragman bize çok fazla da bilgi sunmuyor aslında. Bir ara Daily Bugle gazete kapağını görüyoruz ve Spider-Man easter egg’i var. Ayrıca mutantlara karşı bakış açısında da pek bir değişim yok halk nezdinde. Birkaç havalı aksiyon sahnesi dışında en dikkat çeken şey ise tabii ki sonda öğrendiğimiz gelişme: Profesör X bütün mal varlığını Magneto’ya bırakmış! Fragman boyunca çalan klasik X-Men intro müziği de çocukluğuma götürdü valla.

X-Men ’97 fragmanı bir heyecan uyandırdı mı peki bende? Hayır. Zaten çocukken de Spider-Man, Fantastic Four ve Iron Man animasyonlarını daha çok severdim. X-Men yapısı ve atmosferi ile beni biraz rahatsız ederdi o yaşımda. Tabii ki izledim birçok bölümünü ama internet alemi kadar özel bir yer tutmaz bende özetle. Fragmanı beğenmeme sebebim ise animasyonun inanılmaz şekilde takıla takıla ilerlemesi. Sanki donanımın gücü yetmediği halde bir oyunu oynamaya çalışmak gibi. Açıkçası yeni görselliği de pek sevmedim orijinal animasyona kıyasla. X-Men animasyonu mart ayında bizlerle olacak ve ben pek de iyi olacağına ihtimal vermiyorum açıkçası. Bekleyip görelim.

X-Men animasyonu ile ilgili ne anılarınız var? Fragmanda en sevdiğiniz an nedir? Sizce X-Men animasyonu internet aleminin övdüğü kadar iyi miydi? Yorumlarınızı bize çocukluğumuzu anımsatarak yazabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

3 Comments

  1. Burak Ahmet Berke Reply

    Yazıyı yazma amacınız diziyi kötülemek miydi?

  2. Bir zamanlar Geekyapar yazılarının altında yorumlarda ne buluşurduk. Yiğitcan Agent of Shield güzeller, İZLEMEYEN KALMASIN diye başlıklar atardı. Yorumlarda buluşalım diye biten yazılarda goygoy yapardık. Forumculuk da bitti, yorumculuk da…

  3. Ozan Atak Reply

    Bu animasyonun hedef kitlesini iyi anlamak lazım. 82 dogumluyum. Zamanında Spider-man ile beraber en sevdiğim serilerden birisiydi. Karakterleri neredeyse birebir korumuşlar. Frame rate ve animasyon stillini de eski animasyonla aynı yapmaya çalışmışlar. Reboot vs olmadığından, tam kaldığı yerden devam ediyor oluşundan dolayı çok doğru kararlar. Müzik bile aynı 🙂 Bugün’ün orta yaşlı eski fanlarının bayılacağı bir iş olacağa benziyor. Heyecanla bekliyorum 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.