Madame Web filminin adını eğer bu mecralarda gezinen biriyseniz illa ki duymuşsunuzdur. Neredeyse ölü doğdu denilebilecek proje Sony’nin Spider-Man’siz Spider-Man karakterleri evrenindeki en dalga konusu olan işi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Madame Web filmi ilk duyurulduğundan beridir insanlarda “Ne alaka?” hissini uyandırdı. Film yapılmak için seçilebilecek birçok farklı karakter varken Sony yine gidip komik bir tercih yaptı. Kimsenin beklentisi olmayan filmden ilk fragmanın da gelişiyle beraber herkes kolları sıvadı ve söylenilen bir replik ile daha sinemalara bile gelmemiş filmimiz tam anlamıyla dalga konusuna dönüştü. Tabii bunda fragmanın pek de iyi bir izlenim vermemesinin de etkisi yok değil. Aynı Morbius filmi gibi bir süreç geçiren Madame Web o kadar bile tutunamıyor ne gişede ne de eleştirmenler gözünde. Madame Web hem SPUMC evreninin en kötü açılış gişesini yaptı hem de şu an %13 şeklindekiçürük” statüsüyle Rotten Tomatoes sitesinin en az önerilen SPUMC filmi.

dakota johnson sydney sweeney julia carpenter marvel madame web

Sony dersinin almamaya devam edecektir bence Madame Web durumuyla bile. Kendilerinin bu ağustos ayında Kraven the Hunter filmi var en yakın olarak. Ayrıca sonbaharda da Venom 3 ile bizleri sinemalara davet edecekler. Başrol oyuncusunu takvim çakışmasından kaybeden inanılmaz heyecan verici El Muerto filmi ise artık bir vizyon tarihine sahip değil bir süredir. Allah aşkına şu gerçek oyuncularla film çekme işini bırakıp Spider-Man için sadece animasyon işleri ile gelin karşımıza! Ya da en azından zamanında beni bir nebze heyecanlandıran Silver Sable ve Black Cat karakterlerine dair yapımları tekrardan gündeminize alın.

Bu arada gerçek oyuncularla yapılacak işler arasında Amazon’un Prime Video servisi için hazırlanan Silk: Spider Society dizisinin baştan tasarlanacağını ve Spider-Man: Into the Spider-Verse filminde Nicolas Cage tarafından seslendirilen Spider-Man Noir karakteri için de oyuncu ile gerçek ortamda bir dizi çekilmesi konusunda anlaşılmaya çalışıldığı söyleniyor.

Madame Web filmini sinemada izlemeyi düşünüyor musunuz? Sizce bu kadar dalga geçilmeyi hak ediyor mu? SPUMC içinde daha neler göreceğiz? Kafanızdakileri olabilecek en gereksiz kelimeleri seçerek boşluklara doldurun.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.