Arrow’u düzenli olarak takip etmediğim için, herhangi bir şekilde arkası var mı, bir mantığa sahip mi tam idrak edemiyorum; ama bir zamanlar görgüsüzce övülen dizinin üçüncü sezonuyla münasebete giren pek çok kişinin gidişattan memnun olmadığı da kesin. Bizim Arrow/Flash yazarımız Mert de benzer hisleri sezon boyunca dile getirdi zaten. Arrow’un üçüncü sezonu, belki de yaratıcı ekibin zihin yükünü Flash ile bölüştürmesinin de ışığında, dizinin en güçsüz dönemiydi.

file_174400_0_mrterrific1658

Dördüncü sezon bunu değiştirmeye geliyor, ve bu uğurda da belli ki “çok çoktur” gibi bir yaklaşım benimseyecekler. Diziye gelecek sezon katılacak / katılması beklenen karakterlerin haberierini üst üste koyunca buradan köye yol çıkıyor resmen. Kendi mini dizisi tutarsa katılması beklenen Vixen, geçen gün haberini verdiğimiz ve ciddi ciddi kadroya dahil olacak gibi gözüken Constantine derken, şimdi bir süper kahraman daha eklendi dizimize. Mr. Terrific.

Bu “daha fazla süper, daha fazla kahraman” yaklaşımı bir şeyleri çözer mi bilmiyoruz elbette, ama isterseniz öncelikle bir Mr. Terrific kimdir, nedir ona bakalım. Dizide Ben and Kate’ten tanıyor olabileceğiniz Echo Kellum’un oynayacağı Mr. Terrific’in en tanıdık versiyonu Curtis Holt. Dizide de kendisini göreceğiz zaten. New 52 döneminde kendine has seriye kavuşan Mr. Terrific, 14 doktorası olan, olimpiyat madalyalı, milyarder, süper zeki bir adam. Hamile karısı bir trafik kazasında ölüyor. Spectre gelip “dayı gel, bak biriyle tanıştıracağım seni” deyip, Holt’u orijinal Mr. Terrific ile tanıştırıyor. Sonra Holt da “aa evet” diyerek, karısı ve doğmamış çocuğunun anısına titri üstleniyor.

Echo Kellum

Karakter bana oldum olası sıkıcı mı sıkıcı gelmiştir ki; bu hissiyatı paylaşan tek kişi olmadığımdan mütevellit Mr. Terrific serisi New 52’nın ilk senesi içerisinde iptal edilmişti. Şimdi Echo Kellum’un ellerinde nasıl bir şey olacak bekleyip görmek lazım. Kendi payıma bu diziyi izlemeyen bir insan olarak beni heyecanlandırmıyor, “aa bu da katılıyorsa kesin izlerim” dedirtmiyor. Ama var olan izleyici tabanına hoş bir eklenti olarak gelir belki, kim bilir? Ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.