Bütün o “çok kalabalık” dediğimiz Age of Ultron ve Civil War kadrolarına rağmen, Marvel ve Netflix’in toplam dört kahramana dizi çekip, her birinde tonla karakter getirecek olması kesinken, daha önümüzde kazulet gibi Faz 3 dururken bu cümleyi kurmak abesle iştigal, farkındayım. Ama ben yine de çekinmeden beyanımı yapacağım sanırım: Marvel’ın daha kullanmadığı, ve kesinlikle MCU’da bir turu hak eden tonlarca karakteri var.

punisher-03

Bunu çizgi romanları biraz okuyunca fark ediyorsunuz. Brian Michael Bendis, J. Michael Straczynski, Mark Millar, Matt Fraction, Kelly Sue DeConnick benzeri kalibrede yazarların elinde, bir dönem, bir seri coşan ve sadece o an çok hayran eden karakterlerden söz etmiyorum. Marvel evreninde baya sözü geçen, okurun da yazarın da sevdiği, en az bir Doctor Strange kadar ağırlığı olan kahramanlar benim söylediğim. O kahramanlar garip bir şekilde, MCU’nun trenine alınmadıklarında, garibime gidiyor gerçekten. She-Hulk var bunların arasında, Spider-Woman var, Namor var… Bir de Punisher var işte.

Punisher konusunda çok uzun süredir bazı dedikodular dönüyordu. Açık ara MCU içerisinde olmayan en popüler karakterlerden biriydi Punisher, hakları da birkaç vasat filmden sonra Marvel’a geri dönmüştü. En son Tom Hardy “valla olursa Punisher’ı oynamak isterim” deyince yükseldik, Charlie Cox “Daredevil’da Punisher görmek güzel olur” diye konuştuğunda ise çıldırdık. En sonunda, dedikoduların, fısıltıların bittiği yerdeyiz. Marvel resmi olarak yeni Punisher’ını buldu: Jon Bernthal. Karakter Daredevil’ın gelecek sene gala yapacak ikinci sezonunda resmen MCU’ya dahil olacak.

Grady "Coon-Ass" Travis (Jon Bernthal) in Columbia Pictures' FURY.

Bernthal çok tanınan bir aktör değil, fakat The Walking Dead hayranları onu Shane Walsh rolünden hatırlayacaklardır. Amerikalı aktör bu dizi haricinde The Wolf of Wall Street ve Fury’de de oynadı. Bakın, muhakkak yetenekli bir adamdır. Dürüst olmak gerekirse oynadığı yirmi beş işi falan izlemişim, hiçbirinde hatırlamıyor olmam biraz korkutuyor. Ama yine de yargılamak istemiyorum. Fakat… Bernthal’in başında çok kötü bir handikap dolanıyor. Tom Hardy. Af buyur sevgili Jon, gerçekten, ama öteki tarafta Hardy “oynamak isterim” dedikten sonra, sen, ne bileyim? Ufak da olsa bir Hardy olasılığından sonra, sen çok kötü denk geldin be…

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

17 Yorum

 1. Muhitte de söyledim ben beğenemedim bu adamı. Marvel oyuncu seçimi yaptıysa iyidir olgusu oluşmasa kafamda isyanlardan isyan beğenebilirdim. Ama şimdilik eleştirmeden bekleyip görmeyi tercih edicem

 2. psikopat birisini oynayacagı için rolü yakışacak bence ama tom hardy’i isterdim ben punisher olarak 🙂

  Konu dışı ama: Josh Holloway ghost rider olsun ghost rider diziside yada filmi gelmeli marvelin içinde hele world war hulk filmi falan olsa hulk ile kapışsalar süper olacak. ama bence daredevil punisher nick fury bunlar ciwil war’da olmalı hatta thor bile hulk inşallah red hulk kapışmasını görürüz çok karakter olmalı ve filmin uzunlugu en az 3.5 saat olmalı ilk filmin tek kötü yanı süre idi kesilen 70 dakıka kendini hissettirdi!!!

 3. Çok yetenekli bir adam. Ama fizik olarak pek uygun değil. Rol için biraz kısa kalıyor.

 4. Tom Hardy bütçeye tuzlu gelmiştir bence. Ayrıca Tom Hardy, Punisher olursa Daredevil dizisi içinde Charlie Cox’u bildiğin ezer. Bunu istememiş olabilirlermi? Yani demek istediğim Daredevil dizisi içinde kahramandan çok Punisher’i konuşuruz bekleriz falan gibime geliyor. Ama daha cüsseli ve sert mizaçlı biri olabilirdi. John Bernthal’ı da severim yadırgamam ama

 5. Jon Bernthalı en detaylı şekilde walking dead dizisinde izledik,bence oyunculuğu,özellikle piskopatlık duygusunu yansıtmakta bir sorun olmaz, yüz olarakta o sert ve acımasızlığı yansıtabilir ama boy ve cüsse olarak daha iyi biri seçilebilirdi.Özellikle boy konusunda ben 1.90 üzerinde, cüsse olarak kaslı ve güçlü imajı yaratacak birisini bekliyordum!Artık seçildiyse hayırlı olsun demek düşer bize ve dizide o rolü oynadıktan sonra olumlu veya olumsuz eleştirilerimiz yaparız.

  Not: http://geekyapar.com/konular/film/black-widow-ve-punisher/
  Yukarda linki ekli animasyonu izledikten sonra bende algı olarak oluşan punisher çıtası baya yükselmişti.Animasyondaki gibi birşeyler beklemeye başlamıştım,izlemeyen arkadaşlar varsa kesinlikle izlesinler.

  • Kingpini oynayan elemanın boyu 1.93 ya diğerlerinin yanında uzun olduğu belli olsun diye bilerek orta boylu adamları seçiyorlar; aynı zamanda kingpini oynayan eleman öyle çok şişman bir adam değil hafif kilolu yanına kas yığını birini koyarsan kingpin cüsseli gözükmez tüm olayı biter. bence oyuncu seçimindeki kritik nokta kingpini oynayan adamın boyu ve cüssesi…

 6. Bana kalırsa süper bir seçim olmuş. Oyunculuk olarak çok iyi bir ağabeyimiz, fiziğide karaktere uygun aslında. Siyahlar içerisinde görmek için sabırsızlanıyorum.

  • Oyunculuğu ile ilgili söylediklerinde haklısın,Walking dead rolündeki haliyle herkesi kendinden nefret ettirmeyi başarmış birisi,tabi gerçek hayatta şeker gibi biri olabilir,Erol Taş muamelesi göstermeyelim adam rolünü icra ediyor,gerçekten başarılı,punisherıda oynar,tek takıldıgım boy-pos,bakalım fake resimler düşmeye başlar ilk önizlenimleri onlardan alırız.

 7. Jon Bernthal kesinlikle çok iyi bir seçim olmuş. Marvel castingde gene hata yapmamış.Ben Punisher için bir film, en azından kendi orjin hikayesini alan bir dizi isterdim. Daredevil’da yan karkter olması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Üstelik son zamanlarda 2. sezonda diziye Elektra ve Bullseye’in katılacağı konuşuluyor. Bir Daredevil dizisinde bu iki karakterin yanında Punisher biraz sönük kalacak gibi hissediyorum. Bu yüzden umarım Marvel Punisher’ı tek sezonluk bir karakter olarak göstermez; başka MCU projelerinde de gösterir.( Hele bir de Civil War’da gözükürse tadından yenmez. )

 8. Bence de olabilecek en iyi seçimlerden birisi olmuş. Tom Hardy’nin de boyu rol için kısa Punisher dana gibi çünkü 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.