Daredevil-on-Netflix

 

Netflix’in gerçekleştirdiği “Bütün Marvel kahramanlarının dizisini yapıyoruz” projesi kapsamında gelen Daredevil’ın fragmanı burada. 1:30 Dakikalık fragman, çok fazla şey göstermese de en azından Daredevil’ı canlandıran Charlie Cox’ın nasıl bir iş çıkartacağı hakkında fikir veriyor.

Fragman bana çok heyecansız geldi bu arada, belki Daredevil’ı bekleyen birisi için çok daha heyecan vericidir ama ben biraz statik buldum, son zamanlarda çıkan fragmanlarda böyle bir problem var bence; içeriklerini düzgün sunamıyorlar.

Neyse sizi bekletmeyelim daha fazla, fragman aşağıda, görüşlerinizi de aşağıya yazarsanız süper olur. Ne diyorsunuz, Marvel’ın Netflix çıkartması manyak gibi mi olacak yoksa rezalet mi olacak? Daredevil olmuş mu? Ben Affleck daha mı iyiydi? Siz de pizzacılardan sms almaktan sıkıldınız mı? Hepsi ve daha fazlası için Geekyapar’la kalın.

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

15 Yorum

 1. Açıkçası Daredevil’ın sahip olması gereken o karanlık atmosferi iyi yansıtan bir yapım olacağının sinyallerini veriyor bu fragman. Benim sabırsızlıkla beklediğim ve çok sevdiğim Daredevil karakterinin DCU altında nasıl sahne alacağını görmek için nisan ayını iple çekiyorum.

   • Doğrudur GeekLord. Aceleden yanlış yazmışım. Yine de bu durum gösteriyor ki; artık aklımın en derin köşelerine DC yer etmiş demek ki… 🙂

 2. Ismail Çıtırkı Cevap ver

  Ben Afleck beni daredevil den soğutmuştu ki en kötü marvel filmlerinden biriydi inşallah bu diziyle daredevil hakettiği yeri bulacaktır dizi olması ve orijin hikayesi olması sebebiyle çok fazla beklentim yok açıkcası alıştığımız bildiğimiz atmosferi yansıtsın karakteri hakettiği yere getirsin yeter ama ilerisi için olmazsa olmaz karakterlerden bence

 3. Daredevil filminin en büyük talihsizliği milletin birbirine baka baka filmi aşağılayıp daha filmin gösterimi bitmeden filmin kötülüğünü “common sense” haline getirilmiş olmasıydı. Belki hataları vardı ama bunlar filmin ezilmesini gerektirecek şeyler değildi. Benim Daredevil’e baktığımda gördüğüm şey The Dark Knight’in aksine film vizyona girmeden kadrosundan biri ölmemiş, dolayısıyla kült olmayıp yere vurulmuş bir filmdir.

  Fragmana gelirsek, replikler umut verici. Bol aksiyon ve dövüşün yanısıra Daredevil’in doğuş hikayesini, Stick ve Karen ile bağlantısını, onun ezeli düşmanı Kingpin’in yükselişini göreceğiz. Eleştirebileceğim tek şey var o da filmde olan kör duyusu efektini görememek oldu.

  • Shadow in the Dark Cevap ver

   Kör duyusu dediğiniz renksiz filtreyi nedense bende bekledim ama negatif eleştiri konusunda katılmıyorum.O filtre olmasa da fragmanda kullanılan ses ile bunu baya iyi belirtmişler.Hatta benim görüşüme göre orijinallik sağlamış ve daha iyi olmuş .

   • aynen katılıyorum dediklerine gerçeklik katmış ancak dizi içinde kullanıp bizi şaşırtabilirler sonar dalgalarıda güzel oluyor yalan yok.

  • Bir Heath Ledger hayranı olarak, The Dark Knight’ın başarısını yada aktörün başarısını ölümüne bağlamak hoş olmamış gibi geldi bana biraz. Daredevil filmi hakkındaki görüşlerinize saygı duyarım ancak, rahmetlinin ölümünü bu şekilde dillendirmek biraz nahoş olmuş.

 4. Shadow in the Dark Cevap ver

  Fragmanın ilk dakikası heyecansız gibiydi ama son 10 saniyedeki kaliteli dövüş ve aksiyon saniyeleri bence tanıtımı yukarı çıkardı.Bence dizi belli bir seviyenin üstünde olacak.Az kaldı artık bekliyoruz.

 5. Al işte karanlık-dark havasında dizi-film isteyenler tatmin oldunuz mu şimdi?geliyor karanlık kopkoyusundan hemde,elbiseside siyah,gerçek bir dark knight gibi 😀 (gerçi benim için ilk dark knight blade dir!)
  gerçek söylemek gerekirse bu fragmandan pek birşey çıkaramadım,izleyince gereken yorumu yaparım.şunuda ekliyeyim sanki sokak seviyesinde (levelinde) olacak ve gerçekliğe olabildiğince yaklaştırmaya çalışacaklarmış gibi.

 6. Yekta Fırtına Cevap ver

  Sonunda kapkaranlık bi marvel dizisi geliyor Marvel, Dc gibi daha karanlık diziler çekmeli Marvel evrenini bilen kitlenin hepsi 18 yaş üstü zaten bıraksınlar artık çocuk dizisi filmi çekmeyi.

 7. Mohono Batbuyan Cevap ver

  Ben daha iyiydi gibime geldi. Neflix in bütçesi sağlam bir kablolu kanal ancak şu aralar bütün parayı marco polo ya vermekle meşgül olduğundan umarım bunları da boşlamaz. Birde Dare Devil in merminin nereye gittiğini anlamasını hiç anlayamamışımdır. Gerçekten saçma değil mi ?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.