2015 – 2019 yılları arasında yayınlanan son üçlemenin ardından markaya küsen çoğu hayranı, neredeyse o eski heyecanla Star Wars evrenine döndürmeyi başaran The Mandalorian’ın ikinci sezonu sona ererken iki yeni spin-off dizi duyurulmuştu, hatırlarsınız. Bunlardan biri, çeşitli sebeplerle tarihin tozlu sayfalarına karıştı ancak sezon finalinde şöyle, bir ufak bakış attığımız The Book of Boba Fett, tam gaz geliyordu. Dizinin çekimlerinin tamamlandığı ve post-prodüksiyon aşamasına geçildiğinin haberini haziran ayında almıştık. Tam da kendi aramızda ‘Eli kulağındadır‘, derken dün gece Disney+ diziyi ne zaman izleyebileceğimizi bir posterle duyurdu.

Posterde Boba Fett’i Jabba’nın tahtında otururken görüyoruz; umarız en az bu poster kadar güzel görünecek olan dizi ise 29 Aralık‘ta seyirciyle buluşacak.

The Mandalorian’ın ikinci sezon finalinin after-credit sahnesinde Boba Fett ve Fennec Shand’ı Tatooine’de, Bib Fortuna’yı öldürerek Jabba’nın sarayını ele geçirirken bırakmıştık. The Book of Boba Fett’in de hemen buradan devralıp, sonrasındaki maceraları anlatacağını tahmin ediyorduk. Bunun yanı sıra Temuera Morrison, verdiği bir röportajda, dizi boyunca Boba Fett’in The Empire Strikes Back‘ten beri nerede olduğu ve neler yaptığıyla ilgili bilgiler alacağımızı ve bu esnada elbette karakterle ilgili birçok yeni şey de öğreneceğimizi söylemişti.

Malumun ilamı olarak Temuera Morrison, Boba Fett ve Ming-Na Wen de Fennec Shand rolleriyle diziye dönüyorlar. Güncelde Star Wars ismi altında takdiri toplayan ne varsa, hepsinde bir şekilde parmağı bulunan Jon Favreau ve Dave Filoni serinin geliştirici ve yapımcıları olarak The Book of Boba Fett’in başındalar. The Mandalorian’ın ikinci sezonundaki The Tragedy isimli altıncı bölümün yöneten Robert Rodriguez de The Book of Boba Fett’in ilk bölümünde yönetmen koltuğuna dönmüş. 

Şu yukarıdaki isimlerin varlığı ve elbette The Mandalorian’ın yakaladığı başarının ardından hepimizin The Book of Boba Fett’i, mümkün olan en kısa zamanda koşarak izleyeceğimizi varsayıyorum. Öyle görünüyor ki Boba’nın The Mandalorian’da boy göstermesinden itibaren aklımıza takılan nasıl hayatta kaldı, nerelerdeydi, zırhının nerede olduğunu nasıl bildi gibi sorularımız da diziyle birlikte cevap bulacak. Ne dersiniz, heyecanlı mısınız dizi için?

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.