Geçtiğimiz günlerde Curb Your Enthusiasm izlerken, Seinfeld Reunion bölümüne denk geldim. Tabii ki biri Seinfeld dediği zaman, akan sular duruyor. Dünyanın en zor şeylerinden biri insanları bu kadar uzun zaman, aynı karakterleri kullanarak güldürmek sanırım. Jerry Seinfeld, Cosmo Kramer, Elaine Benes ve George Costanza’nın hayatları, benim şimdiye kadar gördüğüm en uyumsuz, en hiçbir şey olmayan fakat buna ragmen en izlenesi hayatlardan.

Bu sebeple Geekyapar Liste Departmanı olarak, en sağlam 5 Seinfeld bölümünü yazmamış olmamız bizim için büyük bir kayıp bence.

İşte Seinfeld’in her noktasının top yaptığı, o asla izlemekten sıkılmayacağımız 5 efsanevi bölüm;

 

The Chicken Roaster

Seinfeld’in 142. bölümü olan Chicken Roaster, Kramer’ın dairesinin önüne açılan Kenny Rogers tavuk restoranının hikayesini anlatıyordu. Restoranın kırmızı ışığı, Kramer’ın dairesine girerek yavaş yavaş kendisini çıldırtıyor ama restoranın tavuklarına bağımlı olduğu için bir türlü Kenny Rogers’ın kapanmasına gönlü elvermiyordu. Çözümü Jerry ile ev değiştirmekte bulan Kramer, Newman ile birlikte tavuklu hayatına devam ederken, Jerry yavaşça Kramer’a dönüşüyordu.

Bölümün En Bomba Sahnesi:

 

The Wig Master

Seinfeld’in 129. bölümü “The Wig Master” serinin en ikonik sahnelerinden biri olan “Pimp Kramer” ile gönüllerimizde taht kurmuştu. Kramer’ın bölüm boyunca palto, baston, şapka ve benzer “Pimp” eşyalarını tesadüfen toparlayıp, bölümün sonunda o favori yürüyüşünü kim unutabilir ki?

Bölümün En Bomba Sahnesi:

 

The Beard

Yalanın gücüne dair bir Seinfeld güzellemesi. Bu bölüm, George’un peruk hikayesini devam ettiriyor. Fakat belki de George Costanza karakterinin en ikonik laflarından biri, bu bölümde karşımıza çıkıyor. Jerry’nin Melrose Place dizisini izlemediği yönündeki yalanı ile ilgili George ile yaptığı konuşmada, şu sahneyi kimler unutabilir ki?

Bölümün En Bomba Sahnesi: 

 

The Bizarro Jerry

Kramer’ın hiç gerçek bir işinin olmadığının farkındayız değil mi? Bazı bölümlerde ufak işlerden para kazandığını görsek bile, daha önce hiç stabil bir işi olduğunu görmemiştik. Bizarro Jerry bölümünün en harika kısımlarından biri sanırım Kramer’ın iş hayatının gösterildiği o komik müzikli montaj idi.

Bölümün En Bomba Sahnesi: 

https://www.youtube.com/watch?v=VvW-861_fEY

 

The Merv Griffin Show

Seinfeld’in en yükseldiği bölümlerden birisi kesinlikle Merv Griffin Show olsa gerek. Kramer’ın Merv Griffin Show’un dekorlarını bulmasıyla evinde şovu devam ettirme çabalarını konu alan bu bölüm, kesinlikle Seinfeld’in izlemesi en keyifli anlarını içinde barındırıyor. Bütün karakterler günün olaylarını Kramer’ın yaptığı Merv Griffin setinde konuşurken, aynı zamanda dizinin anlatısı da tamamen farklı bir perspektife oturuyor.

Bölümün En Bomba Sahnesi: 

Yazar

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.