Bazı film ve diziler, anlattıkları hikâyeden çok yarattıkları atmosfer ile etkiliyorlar bizi. Yani aynı hikâyeyi, farklı bir zaman diliminde, farklı bir ortamda anlatsak aynı tadı almayız gibi geliyor bana. Buna en büyük örneklerden bir tanesi benim için bugün konuşacağımız Peaky Blinders… Yani birbirinden harika oyunculukları ve mükemmel müziklerini bir kenara bırakırsak, öyle hikâye çok da benim izleyeceğim bir hikâye değil. Fakat işte 1900’lü yılları is kokan sanayi mahallerinde geçen Peaky Blinders, dönemi ve bu dönemin ekrana yansıtılma biçimiyle beni içine çekti. Ben de beş sezon boyunca diziyi severek izledim. Bugün ise altıncı ve son sezonundan gelen ilk fragmanı konuşmak için karşınıza geldim.

Geçtiğimiz sezonlarda hem küçük kardeş Johny’nin ölümü, hem de Michael’ın beklenmedik ihanetiyle iyiden iyiye güç kaybeden Peaky Blinders’ı artık çok daha zorlu günler beklediği aşikâr. Hem aile içindeki hesaplaşmalar hem de Avrupa’nın kapısını çalan Nazi tehdidi, Thomas Shelby’i yine köşeye sıkıştıracağa benziyor. Ama açıkçası benim en çok merak ettiğim şey Thomas’ın, Michael ile olan yüzleşmesi olacak. Özellikle Johny’nin ölümünden sonra ailenin en sevdiğim üyelerinden biri olan Michael’ın, böylesi bir gaflet ve delalet içerisine düşerek, kendisini çiftlik evlerinden kurtarıp önemli biri hâline gelmesini sağlayan adama ihanet etmesini bir türlü kabullenemiyorum. Thomas Shelby’nin, Michael’ın karşısına geçip iki tokat atmasını büyük bir merakla bekliyorum.

Dizinin altıncı sezonundan merak ettiğim bir diğer şey ise, geçtiğimiz yıl ölüm haberiyle sarsıldığımız Helen McCrory‘un canlandırdığı Poly‘nin, diziden ayrılmasını nasıl işleyecekleri… Hani az önce söylemiştik ya dizinin en güzel olaylarından bir tanesi karakterler ve bu karakterlere can veren oyuncular diye, Helen McCrory gerçekten diziye ruhunu katan büyük oyunculardan bir tanesiydi. Onsuz Peaky Blinders, hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak ve bu yüzden bu sezonun final sezonu olmasından dolayı oldukça mutluyum. Umarım hem Poly’e hem de diğer karakterlerimize güze bir son yazarlar da aklımızda güzel bir dizi olarak yer eder Peaky Blinders.

Siz nasıl buldunuz Peaky Blinders’ın altıncı ve son sezonunu sevgili geekler? Son sezonda sizin görmek istediğiniz hesaplaşma hangisi? Sizce Thomas Shelby bu sefer nasıl kurtulacak başına örülen çoraplardan? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.