Böyle acayip işler bir yandan geek kültürünü onore edip, bir yandan da eşsiz fikirlerle karşımıza çıkınca resmen ihya oluyor zihnimizin dev bir bölümü. Hele bir de bu eşsiz fikirlere hak ettikleri değeri verdiklerini gördüğümüzde ayağa kalkıp değeri vereni de, değer verileni de alkışlayası geliyor insanın.

7154839411_4e117272c3_z

Star Trek mevzusunu pek yakinen takip etmeyen bir insan olarak dediklerime ben bile şaşırdım, evet, ama ortadaki iş de çok şaşırtıcı. Star Trek’in devamlı Kirk ve Spock macera yaşayacak diye harcanan “Kırmızı Gömleklilerini” konu alan “Redshirts” romanından söz ediyoruz.

John Scaizi‘nin yazdığı roman Ensign Andrew Dahl’ı konu alıyor. Dahl yine bu macera görevlerinde patır patır kendisi gibi ölen kırmızı gömleklileri görünce, bir noktada uyanıyor ve aslında 21. yüzyılda insanları eğlendirmek için çekilen bir dizinin figüranı olduğunu öğreniyor.

Meta işlere bayılıyoruz. O yüzden Redshirts’in dizi oluşuna da hasta olduk. Jon Shestack ve Ken Kwapis‘in sorumluluğunu üstleneceği dizi FX‘te “limited series” olarak, yani sınırlı bölümde yayınlanacak. Ve belli ki şart oldu, illa ki bir kere izlenecek. Kaç tane böyle dizi geliyor ki yahu?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.